Aukcja Młodej Sztuki w Desa Unicum

Aukcja Młodej Sztuki w Desa Unicum

Kilkadziesiąt prac najzdolniejszych polskich artystów zebranych w jednym miejscu – a wśród nich silna reprezentacja kobiet. Jesienna edycja popularnej Aukcji Młodej Sztuki odbędzie się już 15 listopada br., w domu aukcyjnym DESA Unicum. Każdy z obrazów licytowany będzie od pięciuset złotych.

Niemal 90 prac młodych artystów z całej Polski zaprezentowanych zostanie w czasie listopadowej licytacji młodej sztuki. Wśród najpopularniejszych autorów pojawią się m.in. Bartłomiej Koter, Łukasz Jacek, Piotr Urbanek i Adam Wątor. Na aukcji nie zabraknie silnej reprezentacji kobiet, których prace stanowić będą ponad połowę wystawianych dzieł.

jolanta-lach
Inne zabawki, Jolanta Lach, 2016 r.

Co ciekawe, w czasie licytacji pojawią się nie tylko obrazy autorstwa utalentowanych polskich artystek, takich jak m.in. Katarzyna Słowiańska-Kucz, Aleksandra Osa, Małgorzata Jastrzębska, Marta Urbanek i Ewa Witkowska. Kobieta będzie także jednym z głównych tematów jesiennej licytacji. „Wenus” Marty Marszałł to tylko jeden z wielu przykładów oryginalnych portretów kobiecych, które zostaną wystawione na aukcji. Autorka nawiązuje w nim do estetyki tzw. glitch art (sztuki zakłóceń). Swoją bohaterkę ukazuje przez pryzmat kamery nadzorującej, co powoduje wrażenie śnieżenia obrazu.

Lubiany przez kolekcjonerów motyw dużego miasta reprezentować będą dwie prace. „The streets: traffic jam” Bartłomieja Kotera przedstawia charakterystyczny dla stylu artysty pejzaż metropolii. Gra świateł i niezwykła architektura sprawiają, że od jego obrazów trudno oderwać wzrok. Podobny temat w zupełnie inny sposób przedstawił Łukasz Jacek. Zdjęcia wykonane przez artystę podczas podróży samochodem zainspirowały go do stworzenia melancholijnego obrazu „Deszcz 3”. W czasie licytacji nie zabraknie obrazów, których tematyka odbiega od realizmu. Uwagę wielbicieli sztuki z pogranicza jawy i snu przyciągnie surrealistyczna praca Piotra Urbanka. Inspiracją dla artysty stało się jedno z największych dzieł europejskiej literatury – „Mistrz i Małgorzata”. Do świata bajek wypełnionego przez fantastyczne postaci nawiązują z kolei niezwykłe obrazy Katarzyny Słowiańskiej-Kucz.

piotr-urbanekMistrz i Małgorzata, Piotr Urbanek, 2016 r.

Aukcja Młodej Sztuki: 15 listopada 2016 r., godz. 19:00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Wystawa obiektów: 2-15 listopada 2016 r., godz. 11:00-19:00 (poniedziałek – piątek) i godz. 11:00-16:00 (sobota)
Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, wstęp wolny

Więcej informacji o Aukcji Młodej Sztuki oraz katalog aukcyjny w wersji elektronicznej dostępne są na stronie DESA Unicum pod linkiem: https://desa.pl/pl/auctions/358/aukcja-mlodej- sztuki-15- listopada-2016-godz-19

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.