Aukcja dzieł sztuki na 27. Finał WOŚP

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Aukcja dzieł sztuki na 27. Finał WOŚP.

Wart co najmniej 1 milion złotych obraz Józefa Brandta z kolekcji mBanku z ceną wywoławczą 1 tys. złotych. Po raz pierwszy w historii, podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 stycznia, odbędzie się stacjonarna aukcja dzieł sztuki. Całkowity dochód z charytatywnej licytacji przeznaczony zostanie na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Pod młotek pójdzie część kompletowanej przez lata kolekcji mBanku. Wśród licytowanych prac znajdą się m.in. dzieła Edwarda Dwurnika czy Jerzego Kossaka. Cena wyjściowa każdej z prac to zaledwie 1 tys. złotych. Organizatorom zależy, aby w wydarzeniu mogło wziąć udział jak najwięcej osób. Prawdziwą sensacją będzie obraz jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego malarstwa, Józefa Brandta. Wartość pochodzącego sprzed ponad 100 lat dzieła „Jarmark w Bałcie na Podolu”, szacuje się na co najmniej 1 milion złotych. To pierwszy taki przypadek, kiedy licytacja pracy tej klasy rozpocznie się od tysiąc razy niższej ceny wywoławczej.

Do tej pory dzieła sztuki w ramach finału WOŚP wystawiane były na licytację za pośrednictwem platform online. Nigdy też w ramach tego wydarzenia pod młotek nie trafiły prace o takiej wartości. Dom Aukcyjny zrezygnował z prowizji. Licytację poprowadzi najbardziej znany aukcjoner w Polsce – Juliusz Windorbski.

Wszystkie obiekty mogą Państwo zobaczyć w katalogu pod linkiem:
https://desa.pl/pl/auctions/527/aukcja-charytatywna-kolekcji-mbanku-dla-wosp-13-stycznia-2019-godz-18

Licytacja odbędzie się podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 stycznia o godz. 18.30 w siedzibie Domu Aukcyjnego DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A.
Wystawa obiektów: 7-13 stycznia 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.