Audiobook „Sklepy cynamonowe”

Sklepy Cynamonowe to coś więcej niż zahaczenie o autobiografię. To dzielenie się z nami, czytelnikami, głębokimi warstwami podświadomości, prawdziwymi uczuciami, lękami, podziwem i radością w stosunku do poszczególnych zdarzeń czy postaci z życia.

Punktem centralnym, któremu możemy się przyjrzeć jest rodzinna miejscowość – Drohobycz w nieco zmienionej wersji na potrzebę ukochanego przez Brunona gatunku literackiego i naturalnie ojciec.

Ciężko rozstrzygnąć, kto jest tak naprawdę głównym bohaterem – ojciec, kupiec z w zasadzie nieograniczonymi mocami i niemal statusem bóstwa, czy może młody chłopak, który odpowiada za wykreowanie całego mistycznego świata, o którym czytamy w opowiadaniach.

Z pewnością sceny z życia w sklepie, skąpane w bujnej wyobraźni autora to pierwszy plan, po którym możemy zobaczyć coś więcej – obiecany przez samego pisarza świat wartości i głębi. W latach 1933-1934, po wydaniu Sklepów Cynamonowych, Bruno Schulz nareszcie zasłużenie zmienił status społeczny z niedostrzeganego nauczyciela na rozpoznawalnego i cenionego pisarza.

Dźwiękowej wersji „Sklepów cynamonowych” można posłuchać pod adresem:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.