Art Park 2016
W piątek 5 sierpnia 2016 roku w parku m. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego rozpocznie się Art Park festiwal będący realizacją mającego już kilkuletnią historię projektu letniej sceny plenerowej Domu Kultury Śródmieście. Dla tysięcy mieszkańców Warszawy i okolic scena ta stała się ważnym punktem na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy. ArtPark to możliwość spotkania z najlepszymi artystami w urokliwym miejscu z niepowtarzalnym klimatem, tworzonym przez uczestników tego wydarzenia. Festiwal zakończy się 28 sierpnia br.
Program imprez artystycznych:
05.08.2016, Piątek, 19.00
Punto Latino Band – koncert muzyki latynoamerykańskiej.
06.08.2016, Sobota, 19.00
„Usłyszeć taniec”, niezwykły spektakl różnych form stepowania oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo.
07.08.2016, Niedziela, 11.00
Poranek Familijny
Teatr Bajlandia „Awanturka z leśnego podwórka”, spektakl dla dzieci od lat 3.
Po spektaklu: Letni plac zabaw z Klawą Planetą.
07.08.2016, Niedziela, 18.00
Do tańca gra… Piotr Miks i Wehikuł Czasu „Kolorowe przeboje”, muzyka z lat 60. i 70. XX w.
08.08.2016, Poniedziałek, 18.00
Kwartet Obsession – muzyczno-kabaretowa podróż przez świat dźwięków.
09.08.2016, Wtorek, 18.00
Koncert „Tyle słońca…! Przeboje Anny Jantar”.
10.08.2016, Środa, 18.00
Big Band Jazz Combo Volta
„Standardy muzyki amerykańskiej” – koncert swingowy.
11.08.2016, Czwartek, 18.00
Do tańca gra… Koktail Duo
muzyka dance i pop
12.08.2016, Piątek, 19.00
Tomek Lipiński Unplugged – koncert – klasyka polskiego rocka akustycznie.
13.08.2016, Sobota, 19.00
Andrzej Jagodziński „W hołdzie wolności” – jazzowe aranżacje popularnych utworów muzycznych towarzyszących Polakom w walce o wolność
14.08.2016, Niedziela, 11.00
Poranek Familijny
Teatr Kultureska „Fabryka zabawek”, spektakl dla dzieci od lat 3.
Po spektaklu: Letni plac zabaw z Klawą Planetą.
14.08.2016, Niedziela, 18.00
Do tańca gra… Old Jazz Quartet – jazz tradycyjny, dixieland, swing, muzyka z lat 30. i 40. XX w.
15.08.2016, Poniedziałek, 18.00
„Bodo Cafe”, barwne i rozśpiewane widowisko nawiązujące do postaci i twórczości Eugeniusza Bodo.
16.08.2016, Wtorek, 18.00
Zespół harmonijek ustnych „Animato”, w programie: utwory muzyki klasycznej, standardy jazzowe i swingowe, polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Zespół Harmonijek Ustnych „Animato” powstał w 1978 roku. Obecny skład (od 1992) tworzą szczecińscy muzycy, absolwenci klasy akordeonu i fortepianu, entuzjaści harmonijki ustnej.
Odnośnik do wydarzenia na FB
17.08.2016, Środa, 18.00
ABBA Show, czyli polska ABBA, widowisko składające się z największych hitów legendy lat 70. i 80. XX w.
Odnośnik do wydarzenia
18.08.2016, Czwartek, 18.00
Do tańca gra… Roni Band – polska i światowa muzyka pop z lat 50.–90. XX w.
19.08.2016, Piątek, 19.00
Same Suki koncert muzyki folkowej.
Odnośnik do wydarzenia
20.08.2016, Sobota, 19.00
T/Aboret koncert muzyki ethno-jazzowej. Muzyka pachnąca drewnem, odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ruchliwe ulice miasta. Pobudzona źródłami, jazzem czy muzyką świata, naświetlana w powolnym procesie dochodzenia do autentyczności na matrycę współczesności, doświadczenia i codzienności.
Odnośnik do wydarzenia
21.08.2016, Niedziela, 11.00
Poranek Familijny
Teatr Okidoki „W Krainie Peri”, spektakl dla dzieci od lat 3. Po spektaklu: Letni plac zabaw z Klawą Planetą
21.08.2016, Niedziela, 18.00
Do tańca gra… Songorsi – polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej.
22.08.2016, Poniedziałek, 18.00
Nic Wielkiego „Syjamskie bliźnięta” koncert muzyki alternatywno-poetycko-folkowo-jazzowej.
Odnośnik do wydarzenia
23.08.2016, Wtorek, 18.00
Teatr Nikoli „Maruczella” spektakl łączący pantomimę oraz taneczno-komiczne scenki.
Odnośnik do wydarzenia
24.08.2016, Środa, 18.00
„Piaf po polsku”, koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf, śpiewanych w polskich tłumaczeniach A. Ozgi, M. Sosnowskiego i W. Młynarskiego.
Odnośnik do wydarzenia
25.08.2016, Czwartek, 18.00
Do tańca gra… Opus – muzyka dance i pop.
Odnośnik do wydarzenia
26.08.2016, Piątek, 19.00
Nicola Palladini „Ciao Ciao Bambina” spektakl muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego.
Odnośnik do wydarzenia
27.08.2016, Sobota, 19.00
Warszawska Orkiestra Sentymentalna, w programie utwory z repertuaru A. Astona, W. Gran, M. Fogga i innych gwiazd polskiej przedwojennej sceny muzycznej, teatralnej i kabaretowej.
Odnośnik do wydarzenia
28.08.2016, Niedziela, 11.00
Poranek Familijny
Teatr Pomarańczowy Cylinder „Leśne opowieści bardzo ważnej treści”, spektakl dla dzieci od lat 3
Po spektaklu Letni plac zabaw z Klawą Planetą
28.08.2016, Niedziela, 18.00
Kabaret Moralnego Niepokoju – finał ArtParku.
Odnośnik do wydarzenia
Wydarzenia towarzyszące
Niedziele: 11.00
Odnośnik do wydarzenia na Facebooku
8–9 sierpnia 2016 (poniedziałek i wtorek)
11.00–13.00 Słomkarstwo – warsztaty dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie: Anna Deynega
11.00–13.00 Familijne gry planszowe, prowadzenie: Noé Nitot (Fundacja Ludoteka Roszada)
8–12 sierpnia 2016 (poniedziałek – piątek)
10.00–11.30 Nordic Walking, prowadzenie: Mariola Będkowska (Fundacja Trzy Kroki)
11.00–13.00 Zabawy z plastyką – warsztaty dla dzieci, prowadzenie: Magdalena Wojciechowska
11.30–13.00 Międzypokoleniowe warsztaty tańca towarzyskiego, prowadzenie: Rafał Matysiak
10–12 sierpnia 2016 (środa – piątek)
11.00–13.00 Biżuteria – warsztaty dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie: Anna Sińska
16–17 sierpnia 2016 (wtorek – środa)
11.00–13.00 Dziewiarstwo ręczne – szydełko, prowadzenie: Joanna Meisner
16–19 sierpnia 2016 (wtorek – piątek)
10.00–11.30 Zagadki historyczne – gra miejska, prowadzenie: Piotr Czerwiński
11.00–13.00 Zabawy z plastyką – warsztaty dla dzieci, prowadzenie: Magdalena Wojciechowska
10.00–11.30 Joga śmiechu, prowadzenie: Joanna Barciszewska
11.30–13.00 Warsztaty tanga argentyńskiego, prowadzenie: Justyna Jędrzejewska, Andrzej Bernaś
18–19 sierpnia 2016 (czwartek – piątek)
11.00–13.00 Makrama – sztuka wiązania sznurków, prowadzenie: Joanna Meisner
22–23 sierpnia 2016 (poniedziałek – wtorek)
11.00–13.00 Filcowanie na sucho, prowadzenie: Kimba Kerner
22–26 sierpnia 2016 (poniedziałek – piątek)
10.00–11.30 Tai Chi – chińskie ćwiczenia relaksacyjne, prowadzenie: Krystyna Niesiobędzka-Pysiak
11.00–13.00 Wakacyjny plener malarski, prowadzenie: Anna Sołtysiak
11.00–13.00 Zabawy z plastyką – warsztaty dla dzieci, prowadzenie: Magdalena Wojciechowska
11.30–13.00 Warsztaty taneczne – nauka choreografii do letnich piosenek, prowadzenie: Izabella Borkowska
24–26 sierpnia 2016 (środa – piątek)
11.00–13.00 Découpage – warsztaty dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie: Maria Tymendorf
Odnośnik do wydarzenia na Facebooku
• otwarta przestrzeń wystawiennicza dla artystów prezentujących twórczość wizualną
• wystawy w piątki i soboty w ArtParku, w godz. 17.00–21.00
• zgłoszenia (informacja o artyście, portfolio, 3–4 zdjęcia prac) na adres: olpensztaluga@dks.art.pl
Odnośnik do wydarzenia
Wystawy stałe w ramach OŁPEN SZTALUGI
Joanna Borowiec „Hajastan – Armenia, kraj na rozdrożu świata”, fotografia
Waldek Borowski „Frequency częstotliwość”, malarstwo
Aleksander Dylikowski „Mono”, fotografia
Anna Kossakowska „Trzecie oko”, malarstwo
Bogusław Kott „Cruiserowcy”, fotografia
Tomasz Kucharski „Oficerowie”, malarstwo
Bożenna Leszczyńska „Połączeni – co nas dzieli, co nas łączy”, malarstwo
Agnieszka Metko „Piksele słowa”, wiersze w fotografii
Wystawa zbiorowa „100 lat Legii Warszawa”, fotografia
Odnośnik do wydarzenia na stronie Organizatora
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.