ANISH KAPOOR wystawa w Polsce

anish kapoor w oronsku

Prezentacja rzeźb Anisha Kapoora w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku będzie pierwszą w Polsce wystawą jednego z mistrzów współczesnej rzeźby!

Anish Kapoor tworzy abstrakcyjne formy wykonane w najrozmaitszych materiałach: kamieniu, nierdzewnej stali, drewnie, żywicach, plastiku, cemencie czy tkaninie.

W Muzeum Rzeźby Współczesnej oraz Galerii Oranżeria w Orońsku pokazanych zostanie kilkanaście prac prezentujących główne cechy działalności artystycznej Anisha Kapoora: rozmach realizacyjny, perfekcję techniczną, nowatorstwo technologiczne i zainteresowanie iluzją optyczną.

Układ zaproponowanej przez Kapoora prezentacji pozwala przybliżyć twórczość rzeźbiarza w odniesieniu do kontrastujących materiałów i przeciwstawnych wizualnych narracji oraz wykorzystać w pełni możliwości przestrzenno-ekspozycyjne Centrum Rzeźby Polskiej w Orońskiej.

Wystawa w sensie technicznym i logistycznym stanowi duże wyzwanie dla każdej goszczącej ją galerii i w tym sensie jej realizacja w Orońsku będzie wydarzeniem nadzwyczajnym.

Prezentacja w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku będzie pierwszą w Polsce wystawą jednego z mistrzów współczesnej rzeźby i pozwoli przybliżyć jego twórczość polskiej publiczności.

Termin wystawy: 1.10.2022 r. – 12.02.2023 r.
Kuratorka: Dorota Monkiewicz
Współpraca: Stanisław Małecki CRP

Wystawa pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotra Glińskiego.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
źródło: FB-klik
_____
Anish Kapoor, Eight Eight, 2004, irański onyks, 281 x 195 x 146 cm ;
fotografia dzięki uprzejmości Studia Anisha Kapoora

Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama