Alternatywa Konkursowa pierwszy wirtualny Konkurs Pianistycznym im. Fryderyka Chopina

Polskie Radio Chopin zaprasza wszystkich młodych pianistów do udziału w Alternatywie Konkursowej, czyli pierwszym wirtualnym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży. Zgłoszenia w kilku kategoriach można przysyłać do 9 maja 2021 roku.

Konkurs adresowany jest do młodych muzyków zamieszkałych na stałe na terenie Polski, którzy do 15 kwietnia 2021 roku nie ukończyli 16. roku życia. Konkurs jest zupełnie bezstresowy i – co może najważniejsze – całkowicie dla wszystkich uczestników bezpieczny. Polegać on będzie na nagraniu jednej wybranej przez uczestnika z ogłoszonej listy – kompozycji Fryderyka Chopina. Nagarnie musi zostać wykonane za pomocą kamery lub smartfona w taki sposób, aby było widać twarz i ręce grającego. Pianiści mogą wykonać utwór zarówno na fortepianach koncertowych w swoich szkołach czy domach kultury, jak i na domowych pianinach (instrumenty elektroniczne takie jak keyboardy nie będą akceptowane). Uczestnik może nagrać tylko jeden utwór w wybranej kategorii: Preludium, Etiuda, Walc, Nokturn, Mazurek, Polonez, Scherzo, Ballada, Impromptu, Barkarola. Rywalizować można maksymalnie w dwóch kategoriach. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie interpretacji za pomocą platformy Wetransfer na adres: fchopin@polskieradio.pl wraz z imieniem i nazwiskiem, numerem PESEL, adresem zamieszkania oraz zgodą rodzica lub opiekuna prawnego na upublicznienie nagrania na Youtube, Facebooku oraz antenie Polskiego Radia Chopin.

Polskie Radio Chopin czeka na nagrania konkursowe do północy 9 maja.

Zwycięzca każdej kategorii otrzyma dyplom oraz nagrody rzeczowe. Spośród laureatów jurorzy pod przewodnictwem profesora Andrzeja Ratusińskiego wybiorą następnie zwycięzcę Grand Prix, na którego czeka nagroda pieniężna (5000 zł). Wszyscy laureaci poszczególnych kategorii, faworyt publiczności oraz zdobywca Grand Prix zostaną w drugiej połowie czerwca lub we wrześniu, w zależności od sytuacji epidemicznej, zaproszeni do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni do wspólnego nagrania koncertu laureatów. Koncert zostanie następnie zaprezentowany na Youtube oraz Facebooku Polskiego Radia Chopin.    

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.