Alicja Węgorzewska z prestiżową nagrodą Callas Tribute Prize

Alicja Węgorzewska, jedna z najwybitniejszych polskich mezzosopranistek i dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej znalazła się w znamienitym gronie laureatów Callas Tribute Prize – nagrody przyznawanej na cześć ikony sztuki operowej, legendarnej Marii Callas. Prestiżowa nagroda przyznawana jest wybitnym kobietom ze świata muzyki, teatru i mody, wyróżniającym się ponadprzeciętnymi osiągnięciami artystycznymi, jak również działalnością społeczną, szczególnie w walce o prawa kobiet. Wśród laureatów znalazły się między innymi takie sławy, jak włoska sopranistka Katia Ricciarelli, wybitna południowokoreańska śpiewaczka Sumi Jo, amerykańska diwa operowa Jessica Faselt, Melissa Wegner – dyrektor wykonawczy National Council Auditions w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, czy hollywoodzka aktorka Sienna Miller.

W komitecie nowojorskiej Akademii Włoskiej przyznającym nagrody, pod honorowym patronatem prezydenta Włoch Sergio Mattarelli i dyrektora generalnego Uniwersytetu Columbia Lee C. Bollingera, znaleźli się cenieni profesorzy akademiccy różnych dziedzin, dziennikarze i artyści z całego świata. Między innymi Renato Miracco – kurator i krytyk sztuki oraz były attaché kulturalny w Ambasadzie Włoch w Waszyngtonie, czy Giorgio van Straten – dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Nowym Jorku. Pomysłodawcą i inicjatorem nagród Callas Tribute Prize jest zasłużony włoski producent muzyczny i telewizyjny Dante Mariti, prezes Melos International.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 25 listopada w historycznej Akademii Włoskiej Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Galę uświetniły występy wielu wybitnych artystów – między innymi amerykańskiego tenora Jamesa Valentiego oraz cieszącego się ogromną popularnością włoskiego pianisty Gianfranco Pappalardo Fiumary. W wydarzeniu wzięło udział wielu międzynarodowych dygnitarzy oraz wybitne osobistości ze świata kultury i sztuki.

Data Gali Callas Tribute Prize nie została wybrana przypadkowo. 25-ego listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, co zgodnie z wolą organizatorów ma podkreślić wagę, wydźwięk i cel nagrody. W dniu gali w szpitalu Terence Cardinal Cook na Manhattanie odbyła się konferencja prasowa. Nowojorski szpital jest miejscem szczególnym. To tam w 1923 roku na świat przyszła legenda, nazywana primadonną stulecia Maria Callas.

 
Źródło informacji: Warszawska Opera Kameralna/ fot. Jarosław Budzyński
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.