Akcesoria dla dziecka i rodzica na zimę – co warto kupić?

produkty dla dziecka i rodzica na zime

Niskie temperatury, opady deszczu i śniegu, nieprzyjemny chłodny wiatr – takie warunki atmosferyczne wymuszają na rodzicach zakup ciepłych produktów dla swoich szkrabów i siebie samych. I wcale nie chodzi tu wyłącznie o grubą kurtkę, czapkę czy szalik. Zaintrygowany? Sprawdź, co warto kupić na zbliżającą się zimę!

Śpiworek do wózka i fotelika samochodowego dla dziecka

Wyjście do żłobka, przedszkola, na zakupy, do lekarza lub po prostu na spacer – niezależnie od tego, gdzie wybierasz się z maluszkiem zimową porą, pamiętaj o zapewnieniu mu odpowiedniego komfortu termicznego. Stworzone na chłodniejsze dni w roku śpiworki do wózków dziecięcych i fotelików samochodowych to produkty, których zakup powinieneś rozważyć. Otulacz do gondoli, spacerówki czy fotelika do auta może okazać się niewystarczający, ponieważ w przeciwieństwie do śpiworka zimowego zazwyczaj nie posiada wodoodpornej tkaniny wierzchniej. W przypadku opadów atmosferycznych jest ona po prostu niezbędna.

 

Rękawiczki do wózka dla rodzica

Spacerowanie z dzieckiem w wózku powinno być przyjemne zarówno dla maluszka, jak i opiekuna. Podczas zakupów akcesoriów zimowych dla dziecka, uwzględnij także potrzeby rodzica. Idealnie, jeśli osoba prowadząca wózek będzie mogła korzystać z rękawiczek przytwierdzonych do rączki gondoli / spacerówki. I choć na myśl od razu nasuwają się wspomniane rękawiczki, warto wziąć pod uwagę mufki do wózka, które w ostatnim czasie wyraźnie zyskują na popularności. Czym różnią się te produkty? Otóż w rękawicach dłonie są od siebie oddzielone, z kolei w mufce złączone. Oba rozwiązania są praktyczne i nieporównywalnie lepsze od klasycznych rękawiczek. W razie potrzeby można natychmiast wyjąć z nich ręce i wytrzeć dziecku nosek, poprawić czapeczkę czy odebrać telefon.

 

Nawilżacz powietrza do pokoju dziecka

Już jesienią w pokoju niemowlaka, a także starszego dziecka powinien się pojawić nawilżacz powietrza. Sprzęt ten pozwala zapobiec infekcjom, które często swoje źródło mają w suchym powietrzu. W okresie grzewczym większość domów boryka się właśnie z tym problemem. Rozkładanie mokrych ręczników na kaloryferach to – owszem – „jakieś” rozwiązanie, jednak nie wszystkich satysfakcjonuje. Możesz zainwestować w ultradźwiękowy nawilżacz powietrza dla dziecka, który nie tylko upora się ze zbyt suchym powietrzem, ale i starannie wkomponuje się w wystrój wnętrza. Na rynku nie brakuje propozycji stworzonych stricte dla maluchów. W ofercie sklepu Smykoland z pewnością znajdziesz model skuteczny, cichy i pasujący do stylistyki pokoju dziecka.

/atykuł sponsorowany/