Aga Olek – koncert w Przestrzeni Prywatnej

Aga Olek – koncert w Przestrzeni Prywatnej.

Aga Olek to pochodząca ze śląska, skrzypaczka i songwriterka, obecnie mieszkająca w Londynie. W Warszawie mieszkała przez kilka lat i chętnie tu wraca. Miasto to było i jest źródłem wielu inspiracji, a muzyczne doświadczenia które tu zebrała, stały się przyczynkiem do powstania własnej przestrzeni muzycznej.

Aga tworzy solowy projekt, w którym łączy różne muzyczne przyprawy, przekraczając granice stylów i konwencji. Linearne brzmienie klasycznych skrzypiec zostaje nawarstwione przy udziale loopera, w połączeniu z efektami gitarowymi i szczyptą elektroniki. Całość spajają teksty, w których ciemność i światło przenikają się nawzajem, zabierając słuchaczy w podróż z otchłani w stronę słońca i z powrotem. 

Projekt ten łączy inspiracje różnymi gatunkami muzycznymi, takimi jak rock, post rock, pop, elektronika czy improwizacja. Choć trzon materiału stanowią własne kompozycje, Aga bierze też na warsztat utwory innych wykonawców, takich jak Linkin Park, Garbage, Lana Del Ray czy Soundgarden, nadając im własny rys i tkając nową opowieść. Zabiera siebie i skrzypce w nowe, czasem nieodkryte światy- nie zawsze przyjazne, ale intrygujące.

Wielowarstwowe brzmienie skrzypiec, energetyczna piosenka o strachu przed terroryzmem, improwizacja, doprawiona grime’owym basem czy mroczny utwór pełen skrzypcowej grozy – zapnij pasy i ruszaj z Agą w nieznane!
www.agaolek.com

22 sierpnia 2018, godz. 20:00

Przestrzeń Prywatna, Emilii Plater 9/11

wstęp wolny

Odnośnik do wydarzenia – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.