ADELINA CIMOCHOWICZ pokaz filmów POKAZÓWKA

ADELINA CIMOCHOWICZ pokaz filmów Pokazówka

ADELINA CIMOCHOWICZ pokaz filmów POKAZÓWKA

Adelina Cimochowicz – artystka wizualna. Przygląda się granicznym stanom emocjonalnym, kryzysom nerwowym oraz pracy jako przestrzeni budowania więzi i kolektywnego oporu. W swoich działaniach podejmuje kwestie zdrowia psychicznego i jego wymiaru politycznego. Tworzy wydarzenia związane z kuchnią roślinną, prowadzi permakulturowy ogród na Saskiej Kępie. Ukończyła architekturę i Urbanistykę na Politechnice Białostockiej i Wydział Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie.
 
Filmy:
Nigdzie nie idę.
Utrata.
Z dziejów długo utrwalanego błędu.
Stan naturalny.
Cykl „Pokazówek” prezentuje prace filmowe realizowane przez artystki i artystów na co dzień kojarzone i kojarzonych z innymi niż film dziedzinami sztuki.
„Pokazówka” (słownik języka polskiego PWN): impreza mająca na celu pokazanie, zademonstrowanie czegoś; to, co zostało zorganizowane (…) dla przykładu, często jako ostrzeżenie. Kurator: Wojtek Zrałek-Kossakowski
 
Jasna 10 | Świetlica Krytyki Politycznej w Warszawie
23 kwietnia 2022, godz. 19
wstęp wolny
fot. Kuba Mozolewski
 
Cykl „Pokazówek” organizowany jest przez Jasną 10 | Warszawską Świetlicę Krytyki Politycznej w ramach programu „Centrum Jasna” finansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.