Adam Oleś Hurdu hurdu czyli godka śląska na jazzowo

Adam Oleś koncert

W sobotę, 23 lipca zapraszamy na wyjątkowy koncert gdzie jazz przeplata się z… godką śląską!

W 2022 roku obchodzimy setną rocznicę przyłączenia ziem Górnego Śląska do Polski. Z tej okazji na scenie w ogródku pawilonu Niepodległa. Miejsce spotkań zostanie zaprezentowany projekt hurdu_hurdu wiolonczelisty Adama Olesia.

Adam Oleś sięgnął do korzeni śląskiego folku i wykorzystał niektóre motywy dla stworzenia własnej wersji projektu inspirowanego śląskością o nazwie hurdu_hurdu. W sensie muzycznym projekt jest próbą stworzenia kolażu godki śląskiej, prostych ludowych melodii oraz współczesnej aranżacji, która korzysta z całej palety barw – od ethno-jazzu po world music.

Wyboru utworów dokonano wertując dostępne archiwalne wydawnictwa folkowe, między innymi Adolfa Dygacza czy Teodora Wasta oraz współpracując i koncertując okazjonalnie z Regionalnym Zespołem Śpiewaczym Radostowianki z Radostowic, pod kierunkiem entuzjastki i kolekcjonerki śląskich pieśni, pani Jadwigi Masny. Dla twórcy projektu hurdu_hurdu to właśnie zestawienie folkowej naiwnej liryki z wrażliwością współczesnych, profesjonalnych muzyków (takich jak: Tomek Kałwak, Sławek Berny, Radosław Nowicki, Damian Kurasz) w połączeniu z niezwykle śpiewającą po śląsku Dominiką Kierpiec-Kontny, dawało gwarancję uzyskania świeżości brzmienia oraz autentyczności.
Na scenie wystąpią:
  • Dominika Kierpiec – Kontny – śpiew,
  • Adam Oleś – wiolonczela, fortepian,
  • Tomek Kałwak – instrumenty klawiszowe,
  • Radek Nowicki – saksofon,
  • Sławek Berny – perkusjonalia.

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).
_____
Mecenasem Niepodległa. Miejsce Spotkań są Lasy Państwowe.
_____
Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Programu „Niepodległa” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.