96. Urodziny Placu Wilsona

96. Urodziny Placu Wilsona

Tegoroczne obchody będą wyjątkowe – będziemy wspólnie świętować przez dwa dni: 17 i 18 września w dwóch miejscach – w Parku Żeromskiego i w Forcie Sokolnickiego! 

17 września, sobota – Park Żeromskiego

Startujemy o 13:00, kwadrans później o dobry humor naszych najmłodszych zadba „Mały Teatrzyk”. Jak tego dokona? Poprzez niesamowite pokazy, warsztaty plastyczne, gry zręcznościowe oraz zabawy taneczno-ruchowe. Będzie się działo! Uśmiechy „od ucha do ucha” artyści będą pielęgnować w kolejnych wejściach o godz. 14:30 i 15:30.
O godz. 15:00 na scenie pojawi się smok… dokładnie „Cmok.smok”. To autorska wersja popularnej bajki o smoku wawelskim przygotowana przez Teatr Scena 96. Jak sprawić by kolorowy świat nie został pożarty przez smutek, brzydotę i złe emocje? Zapraszamy, na pewno znajdzie się rozwiązanie!
Co powiecie na wspólne widowisko uliczne? O 16:00 grupa Muzikanty poprzez spektakl „Tank” postara się przenieść nas w świat teatru ulicznego, happeningu i bazującego na live loopingu – koncertu. Wspólnie stworzymy fantastyczne widowisko – zbudujemy żoliborski bezalkoholowy browar!
Jeśli urodziny, to oczywiście tort! Tak, MEGA tort urodzinowy, który wjedzie o 16:45, zrobi dla nas zaprzyjaźniona cukiernia A.Blikle. Będzie duży i smaczny , dla każdego powinno wystarczyć…
O godzinie 18:00 na scenie pojawi się pierwsza gwiazda wieczoru – Ramona Rey! Będzie manamowo, bo Ramona zaprezentuje autorskie interpretacje utworów Kory i Maanamu. „Cykady na Cykladach”, „Kocham Cię a kochanie moje”, „Nie poganiaj mnie bo tracę oddech”, to tylko niektóre utwory, które artystka wykona wraz z Michałem Szczerbcem, akompaniującym jej na gitarze.
O 20:00 po raz pierwszy na Żoliborzu wystąpi Janusz Walczuk. Ten wychowany w naszej dzielnicy raper postara się porwać widownię i wystrzelić w orbitę. W jego ostatnim albumie znalazły się gościnki m.in. od takich artystów jak: Jan-Rapowanie, Young Leosia, Białas, Garson, Levvska czy Kacha. Jako producent Janusz Walczuk pracował m.in. dla Maty, Bedoesa i Lanka, Jana-Rapowanie i Nocnego. Można śmiało powiedzieć, że będzie się działo, bo Żoli to jego Dzielnia!

Równolegle w godzinach od 13:00 do 18:00 zapraszamy na stoiska i wyjątkowe warsztaty, które zorganizują nasi Partnerzy. Całą moc atrakcji dla wszystkich – tych małych i tych dużych – zapewnią nasze kultowe strefy:

Strefa kulinarna:

Bezpłatne:
– gotowanie z Kołem Gospodyń Wiejskich z Rossosza wraz z degustacją
– tort urodzinowy A. Blikle
– wata cukrowa dla dzieci
– Warszawska Kranówka
Odpłatne:
– V Żoliborski Festiwal Street foodu
– Domowa spiżarnia z Podlasia

Strefa zdrowia:

– pomiar ciśnienia, glukozy, tkanki tłuszczowej
– porady dot. Zdrowego stylu życia
– kursy udzielania pierwszej pomocy
– badanie słuchu
Strefa bezpiecznego kierowcy:
– symulator dachowania
– symulator jazdy
– symulator zderzenia
– gry i konkursy z alkogooglami

Strefa historyczna:

– konkursy wiedzy o Powstaniu Warszawskim
– wykłady, prelekcje i konkursy nt. Prezydenta Wilsona

Strefa działań kreatywnych:

– zabawy „Roboty z Placu Wilsona” – Mój Przyjaciel Robot
– gry planszowe i zabawy dla dzieci
– gry plenerowe
– budowa drewnianej makiety Placu Wilsona
– kącik szachowy
– malowanie tkanin
– makrama
– warsztaty z sitodruku
– tworzenie rękodzieł, plecenie kwiatów
– wystawa prac seniorów

Strefa dla dzieci:

– czytanie bajek na trawie
– dmuchańce
– bajkostwory
– eurobungee
– malowanie buziek dzieciom, tatuaże
– kolorowanki
– tworzenie pamiątkowych przypinek, zakładek
– pokaz baniek mydlanych
– loterie fantowe
– pokazy Karate

Strefa koncertowa:

  • Ramona Rey – godz. 18:00
  • Janusz Walczuk – godz. 20:00

18 września, niedziela – Fort Sokolnickiego 51

Niedzielne świętowanie rozpoczniemy o godzinie 14:00, warsztatami ceramicznymi, sitodruku i dzikiej kosmetyki przygotowanymi przez Żoliborski Dom Kultury. Te kreatywne warsztaty zaplanowaliśmy w trzech sesjach o 14:00, 15:00 i 17:00.

A może jesteś ciekawy jak wygląda sztuka improwizacji? Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty improwizacji zorganizowane przez Teatr Komedia w godzinach 14:00 – 16:00. Za pomocą gier i zabaw pokażemy na czym polega sztuka improwizacji i jak dzięki niej można lepiej współpracować. Liczba miejsc ograniczona, prosimy zapisać się wcześniej – mail: idolecka@dknazoli.waw.pl
Kolejna petarda już o 16:00! Prawdziwe Polskie Techno, na dodatek grane przez orkiestrę dętą, czyli zespół Fanfara Awantura na scenie! To będzie prawdziwy odlot, przekonaj się, jak inna może być znana muzyka.
Na ziemię sprowadzi nas Akrobata Ekscentryk, który wraz z publicznością zaprezentuje niesamowite cyrkowe ewolucje. Pan Paweł, który jest absolwentem Państwowego Studium Cyrkowego w Julinku i wielokrotnie występował jako akrobata w Teatrze Wielkim – o 17:00 wystąpi dla nas.
Na godzinę 18:00 zapraszamy Was na potańcówkę, wyjątkową, bo… z Nicponiami. Zespół założyli muzycy, którym w trakcie pandemii strasznie przykrzyło się życie bez koncertów. Spakowali więc instrumenty i ruszyli na bazary i ulice grać stołeczne szlagiery oraz melodie, które są powszechnie znane i lubiane. W międzyczasie udało się Nicponiom zagrać na Festiwalu Grzesiuka w Warszawie, Festiwalu Uliczka Tradycji w Radomiu, a nawet zdobyć wyróżnienie na Festiwalu Kapel Podwórkowych w Piotrkowie Trybunalskim.
Jak to mówią Nicponie: „Każdy nogą ruszy, nawet gbur się wzruszy!”
Na deser D’James zabierze Was do krainy wyobraźni. O 20:00 zapraszamy na wyjątkowy, godzinny koncert, podczas którego razem przeniesiemy się na inną planetę!

Atrakcji będzie dużo i dla małych i dla dużych.
Więcej informacji FB-klik

Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama