8. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

23 kwietnia br., rusza w Warszawie 8. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy Festiwal prezentuje i promuje twórczość wybitnego kompozytora w szerokiej formule.
To atrakcyjny dwudniowy program, gwiazdy polskiego i europejskiego jazzu, uznani twórcy, muzyczne odkrycia i premierowe koncerty. W specjalnych projektach wystąpią m.in. reprezentanci dwóch najważniejszych europejskich wytwórni : ECM i ACT Music – Tord Gustavsen oraz Vladislav ”ADZIK” Sendecki. Niespodzianką będzie koncert wybitnego jazzmana i kompozytora, Krzesimira Dębskiego, który wystąpi m.in. z zespołem smyczkowym Alter String.

PROGRAM

23 kwietnia 2016, godz. 19:00
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Audytorium

 

Wystawa Fotografii „Komeda w obiektywie” Marka Karewicza

 

– Koncert – KRZESIMIR DĘBSKI Group & Alter String Quartet
Krzesimir Dębski Group – Krzesimir Dębski – skrzypce, Jacek Szwaja – fortepian, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Krzysztof Przybyłowicz -perkusja

 

– Koncert – TORD GUSTAVSEN piano- solo (Norwegia)
Premiera. Specjalnie na festiwal gwiazda prestiżowej wytwórni ECM przedstawi kompozycje Komedy w swoicharanżacjach.

 

– Projekcja filmów krótkometrażowych z muzyką K. Komedy:
Kraksa z 1962 r. w reżyserii Edwarda Etlera
Przejażdżka z 1960r. w reżyserii Janusza Nasfetera

 

24 kwietnia 2016 , godz. 19:00
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Audytorium

 

– Wystawa Fotografii „Komeda w obiektywie” Marka Karewicza

 

– Koncert . Premiera. Vladyslav ”ADZIK” SENDECKI Komeda Project (Polska, GB, USA,) Premiera. Jeden z najwybitniejszych polskich pianistów o międzynarodowej renomie, w specjalnym programie z kompozycjami K. Komedy. Towarzyszą mu znakomici międzynarodowi muzycy, min.: jeden z najwybitniejszych brytyjskich saksofonistów i kompozytorów jazzowych, Andy Sheppard. 
Vladyslav „Adzik Sendecki – fortepian, Andy Sheppard – saksofon, Michał Barański – kontrabas, Gene Calderazzo – perkusja.

 

– Projekcja filmu „Komeda – muzyczne ścieżki życia” Claudii Buthenhoff – Dufy

To filmowy esej na temat muzyki i jej odniesień do życia artysty. Komeda był symbolem opozycji artystycznej w komunistycznej Polsce. Dokument opowiada także o postawie wobec przemian społecznych, politycznych i kulturowych w okresie powojennym oraz o exodusie polskich artystów w latach 50. i 60. Film skupia się szczególnie na muzyce, a dzięki zdjęciom archiwalnym przywołuje klimat dawnych lat. To portret, genialnego kompozytora muzyki filmowej, który umiera tragicznie i przedwcześnie. 

 

 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.