8. Edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy

Nowe budynki, przebudowy istniejących obiektów, zmiany w przestrzeni publicznej może zgłosić każda mieszkanka i każdy mieszkaniec naszego miasta. Czekamy też na zgłoszenia od przedstawicieli inwestorów, zespołów projektowych, organizatorów wydarzeń czy wydawców książek o tematyce warszawskiej. Pochwalcie się swoimi osiągnięciami.

Sąd konkursowy na czele z wiceprezydentem Warszawy Michałem Olszewskim rozpatrzy tylko realizacje ukończone w 2021 roku. To samo dotyczy wystaw, książek czy innych wydarzeń.

Jestem bardzo ciekawa, co tym razem zgłoszą inwestorzy i architekci. I na co wskażą mieszkańcy Warszawy. Z roku na rok jakość budynków i przestrzeni publicznych jest coraz wyższa. Oceniamy nie tylko wygląd i funkcjonalność danej inwestycji czy wkomponowanie jej w otoczenie i krajobraz. Sprawdzamy też jakość rozwiązań proekologicznych. Badamy dostępność obiektów i przestrzeni publicznych dla osób w różnym wieku i z niepełnosprawnościami – mówi Marlena Happach, architekt miasta i wiceprzewodnicząca sądu konkursowego.

Jakość architektury to wygoda i rozwiązania dobre dla wszystkich użytkowników oraz dla środowiska naturalnego. Dlatego członków sądu konkursowego wspierają w pracy eksperci z zespołów Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. dostępności oraz z Koła Architektury Zrównoważonej Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Jak zgłosić najlepsze realizacje i wydarzenia w naszym konkursie?

Każdy może w prosty sposób dokonać zgłoszenia w naszym konkursie. Wystarczy wejść na stronę Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy i wypełnić formularz. Na zgłoszenia czekamy do 6 lutego.

Kto jest organizatorem konkursu?

Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy. Nagrodę przyznajemy we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich, Mazowiecką Okręgową Izbą Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Oddziałem Warszawskim Towarzystwa Urbanistów Polskich.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.