78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w kinie Iluzjon

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w kinie Iluzjon

Zapraszamy na wyjątkowy pokaz filmów o tematyce związanej z 78. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, który odbędzie się kinie Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej.

„Powstanie Warszawskie” w reżyserii Jana Komasy oraz „Kanał” w reżyserii Andrzeja Wajdy przybliżą bohaterską i dramatyczną obronę miasta przez 63 dni trwania Powstania. Natomiast za sprawą niezwykłej krótkometrażowej animacji „Warszawa 1935” w reżyserii Tomasza Gomoły przeniesiemy się w czasie do roku 1935 i będziemy mieli okazję zobaczyć jak wyglądała przepiękna i niezniszczona działaniami wojennymi Warszawa. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 minutą ciszy.

Dodatkowo, na portalu Niniateka.pl od 1 do 8 sierpnia będzie można obejrzeć materiały poświęcone tematyce Powstania Warszawskiego, na czele z filmem „Kanał” Andrzeja Wajdy. Ponadto m.in. wspomnienia Eugeniusza Hanemana, fotografa w Powstaniu Warszawskim, rozmowy z Władysławem Bartoszewskim, Jerzym Stefanem Stawińskim, czy finezje literackie poświęcone książce „Kamienie na Szaniec”.

𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 1 sierpnia 2022

GODZ. 17:00 – „Powstanie Warszawskie”, reż. Jan Komasa, 2014
GODZ. 18:45  -„Warszawa 1935”, reż. Tomasz Gomoła, 2013
GODZ. 19:20 – „Kanał”, reż. Andrzej Wajda, 1957
Bilety dostępne w kasie kina lub online:www.iluzjon.fn.org.pl/repertuar.html
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.