5 rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze firmy przeprowadzkowej

Przeprowadzka to bardzo poważne i skomplikowane przedsięwzięcie. Pakowanie mebli, sprzętów i delikatnych przedmiotów wymaga mnóstwo czasu i wysiłku. Wszystkie rzeczy należy odpowiednio posegregować i zabezpieczyć na czas transportu. A to jeszcze nie koniec. Musimy przecież zorganizować przewóz pakunków, wnieść je do nowego lokalu, rozpakować i oczywiście posprzątać opuszczane przez nas pomieszczenie. Pracy jest mnóstwo i z pewnością nastąpi wiele niespodziewanych komplikacji. Dlatego lepiej oszczędzić sobie nerwów i skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Fachowcy załatwią tę sprawę za nas. Zrobią to profesjonalnie i szybko, rzecz jasna pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednią ofertę. Sprawdź jak dokonać właściwego wyboru.

1. Zwróć uwagę na zakres usług.

Najlepiej wybrać firmę przeprowadzkową oferującą szeroki wachlarz usług. Transport i rozładunek mebli to podstawa, ale dobrze prosperujące przedsiębiorstwa oferują także inne usługi: przygotowanie przeprowadzki, sporządzenie profesjonalnego harmonogramu, pakowanie, dostarczenie akcesoriów niezbędnych do zabezpieczenia twojego mienia, a nawet sprzątanie lokalu. Wybór zależy od naszych potrzeb i wysokości budżetu, który chcemy przeznaczyć na przeprowadzkę.

2. Sprawdź ubezpieczenie.

W rękach pracowników firmy znajdzie się całe nasze mienie. Nic dziwnego, że możemy odczuwać pewne obawy przed przekazaniem go osobom trzecim. Przewozimy przecież drogie sprzęty, rzeczy osobiste, a niekiedy nawet antyki i instrumenty. Musisz zatem sprawdzić czy twoje rzeczy będą należycie ubezpieczone. Poproś w tym celu przedstawiciela firmy przeprowadzkowej o przesłanie polisy mailem.

3. Przejrzyj referencje i opinie innych klientów.

W Internecie znajdziemy wiele ogłoszeń firm przeprowadzkowych. Najpewniej każda z nich deklaruje, że jest najlepsza i oferuje usługi na najwyższym poziomie. W rzeczywistości może być jednak zupełnie inaczej. Powinieneś więc zdobyć kilka podstawowych informacji z innych źródeł. Poszukaj opinii klientów na forach internetowych i blogach. Sprawdź liczbę referencji i przejrzyj ich zawartość. Dowiedz się także jak długo dana firma przeprowadzkowa istnieje na rynku. W tej z dłuższym stażem działalności zrealizowano już wiele przeprowadzek, więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że pracownicy wykonają usługę sprawnie i profesjonalnie.

4. Sprawdź obszar.

Wiele firm oferuje przeprowadzki w Warszawie. Gdy chodzi jednak o przeprowadzkę do innego miasta lub do innego kraju, może okazać się, że ofert nie zostanie wcale tak dużo. Takie przenosiny są szczególnie częste w przypadku przedsiębiorstw, które z różnych powodów zmieniają swoją siedzibę. Jeśli waśnie planujesz podobne przedsięwzięcie nie musisz się o nic martwić. Firma ADS Przeprowadzki działa na terenie całej Polski i krajów UE, więc bez najmniejszych przeszkód przeniesiesz swoje biuro do lokalu oddalonego o wiele set, a nawet wiele tysięcy kilometrów.

5. Sprawdź czy firma działa elastycznie.

Dostosowanie harmonogramu przeprowadzki do potrzeb klienta jest szczególnie ważne w przypadku zmiany siedziby przedsiębiorstwa. Przeprowadzki biur to olbrzymie wyzwanie. Tysiące dokumentów, wrażliwe dane i dyski, drogi sprzęt elektroniczny, a ponadto meble i rzeczy pracowników. Wszystkie te przedmioty muszą zostać przetransportowane do nowego miejsca. Co ważne, trzeba zrobić to bezpiecznie, a przede wszystkim szybko. Przeprowadzka nie może powodować przestoju w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, dlatego warto wybrać firmę przeprowadzkową, która oferuje realizację zamawianych usług w weekendy lub w godzinach nocnych.

Wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej wymaga zweryfikowania kilku podstawowych kwestii. Warto poświęcić odrobinę czasu na uzyskanie wszystkich potrzebnych informacji. Dzięki temu nasze mienie będzie bezpieczne, a przeprowadzka przebiegnie bez nerwów i zbędnych komplikacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.