40. Peña Flamenca Triana – Cristian de Moret & Irene Alvarez

Peña Flamenca Triana – Cristian de Moret & Irene Alvarez

Cristian de Moret – śpiew, piano
Irene Alvarez – taniec, kastaniety
Arturo El Polaco – gitara flamenca
Marta Robles – taniec

24 i 25 stycznia 2020 r.
Piątek i sobota godz. 20.00
Instytut Cervantesa, Salon de Actos
ul. Nowogrodzka 22
Bilety: 70/50 PLN
rezerwacje: flamenco@triana.pl, SMS: 501 029 389

Podczas 40. edycji projektu Peña Flamenca Triana pragniemy zaprezentować Państwu niezwykle interesującą postać na młodej scenie flamenco. Cristian de Moret wychowany w tradycji flamenco w naturalny sposób nauczył się śpiewu, a wyjątkowa muzykalność pozwoliła mu osiągnąć w tej dziedzinie wyżyny. Równolegle od dziecka grał na fortepianie i przeszedł całą edukację muzyczną w konserwatorium, łącznie ze studiami wyższymi na wydziale flamencologii w Kordobie.

Erudycja muzyczna w obszarze klasyki, jazzu i bluesa, znakomita technika pianistyczna, w połączeniu z silnymi korzeniami flamenco dają niezwykle intrygującą mieszankę. Muzyka Cristiana de Moret jest lekka i finezyjna, odważna i awangardowa. Ciekawa zarówno dla znawców flamenco i jazzu, jak i przyjemna dla ucha laików.

Równie wyrafinowany będzie taniec zaprezentowany przez sewilską artystkę Irene Alvarez. Ona również ma znakomite wykształcenie zarówno w dziedzinie flamenco, jak i klasyki. W jej formie artystycznego wyrazu widoczne są wyraźne wpływy hiszpańskiej „kultury wysokiej”, elegancja, precyzja i subtelne piękno, a także głęboki przekaz metaforyczny i duchowy. Irene Alvarez, sama bardzo klasyczna i dość konserwatywna w sposobie tańca, bardzo chętnie uczestniczy w projektach z pogranicza gatunków. Miała okazję współpracować z najlepszymi muzykami klasycznymi i jazzowymi północnozachodniej Europy i współtworzyć takie projekty jak opera „Carmen” (reż. Tania Kross i Thijs Borsten), Flamenco Big Band (Bernard Van Rossum) czy grupa flamenco-jazz „Tiempos Nuevos”.

Hiszpańskim artystom towarzyszyć będzie znakomity flamencowy duet: gitarzysta Arturo El Polaco oraz tancerka Marta Robles. Są oni twórcami i gospodarzami cyklu Peña Flamenca Triana, w ramach której Warszawę odwiedzają wybitni artyści flamenco wnosząc energię, piękno i radość.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.