31. Bieg Powstania Warszawskiego – zmiany w ruchu i komunikacji

Zbliża się 31. edycja Biegu Powstania Warszawskiego. Sportowców, którzy będą chcieli uczcić pamięć uczestników tamtych walk, będzie można zobaczyć na głównych ulicach Śródmieścia. W związku z organizacją wydarzenia, 30 lipca zostaną wprowadzone zmiany w ruchu. Tego samego wieczora odbędą się także przejazdy wrotkarzy i rolkarzy z Nightskating Warszawa.

Trasa Biegu Powstania Warszawskiego powiązana jest ściśle z symbolicznymi dla tego wydarzenia miejscami. Start zmagań zlokalizowany został na pl. Krasińskich, w sąsiedztwie pomnika Powstania Warszawskiego, a meta – na ul. Konwiktorskiej. To tam w sierpniu 1944 r. toczyły się ciężkie walki.

Biegacze mieli do wyboru dwie trasy – 5 i 10 kilometrów. Zawodnicy na dłuższym dystansie pobiegną ulicami: Miodową, Senatorską, Wierzbową, Moliera, pl. Piłsudskiego, Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Browarną, Topiel, Kruczkowskiego, Rozbrat, Górnośląską, Solec, Wioślarską, Ludną, Solec, Dobrą, Karową, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie do ul. Sanguszki i mety zlokalizowanej nieopodal stadionu Polonii.

W związku z organizacją startu plac Krasińskich będzie zamknięty dla ruchu od godz. 17:00 do 23:00. Natomiast ul. Konwiktorska zostanie wyłączona z ruchu od godz. 18:00 do 2:00. O godz. 18:00 zamknięta zostanie również ul. Sanguszki. Ruch powróci na nią około godz. 23:00. Zarówno na placu Krasińskich, jak i na ul. Konwiktorskiej, przez całą sobotę, 30 lipca, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Na pozostałych ulicach na trasie biegu, w tym na Wisłostradzie, ruch zostanie wstrzymany od około godz. 20:00. Wyjątek stanowi ul. Rozbrat, którą organizatorzy zawodów zamkną o godz. 21:00. Ulice będą sukcesywnie otwierane po opuszczeniu przez ostatnich zawodników. Ruch będzie stopniowo dopuszczany od ok. godz. 21:30 (rejon ul. Miodowej) do 23:00

Wraz z rozpoczęciem przygotowań do imprezy oraz pokonywaniem przez biegaczy kolejnych odcinków tras – od ok. godz. 16:00 do końca kursowania – autobusy linii: 100, 106, 107, 108, 109, 111, 116, 118, 127, 128, 155, 159, 162, 166, 175, 178, 180, 185, 222, 503 i 518 będą kierowane na trasy objazdowe. Szczegółowy opis zmian znajduje się na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego(otwiera się w nowej karcie).

Zachodnia jezdnia Wisłostrady (w kierunku Mokotowa) zostanie zamknięta na odcinku od ul. Krasińskiego do Górnośląskiej. Wyłączony fragment będzie można objechać, jadąc ulicami: Trasa AK – al. Prymasa Tysiąclecia – Al. Jerozolimskie – „Grzymały” Sokołowskiego – Wawelska – Trasa Łazienkowska. Ominięcie trasy biegu będzie możliwe także ulicami: Krasińskiego – Mickiewicza – Andersa – Marszałkowską – Waryńskiego – Trasą Łazienkowską. Objazd dla zamkniętych ulic Bonifraterskiej, pl. Krasińskich i Miodowej przebiegać będzie ulicami: Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska. Rejon Powiśla będzie miał możliwość obsługi komunikacyjnej ulicą Książęcą, a także Zajęczą, Topiel i Tamką.

Więcej informacji o 31. Biegu Powstania Warszawskiego można znaleźć na stronie biegpowstaniawarszawskiego.pl(otwiera się w nowej karcie).

Przejazd rolkarzy

Także w sobotę, 30 lipca, na ulicach pojawią się rolkarze z Nightskating Warszawa. Oba zaplanowane przejazdy rozpoczną się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Mniej doświadczeni uczestnicy spotkają się o godz. 18:00, by o godz. 19:00 wyruszyć na trasę. Z myślą o najmłodszych 12-kilometrowy przejazd odbędzie się spokojnym tempem i na łatwiejszej trasie przebiegającej ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyska, Marszałkowska, Koszykowa, al. Niepodległości, Wawelska, Krzyckiego, Raszyńska, Towarowa, Okopowa, Anielewicza, al. Jana Pawła II, Grzybowska, Królewska, Marszałkowska, Świętokrzyska, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście.

Najwytrawniejsi wrotkarze i rolkarze zbiorą się o godz. 21:00, by wyruszyć na 52-kilometrowy przejazd, który rozpocznie się o godz. 22:00. Trasa „Extreme” została wyznaczona ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyska, al. Jana Pawła II, Broniewskiego, al. Reymonta, Kasprowicza, al. Wittek, Marymoncka, Słowackiego, Krasińskiego, Wybrzeże Gdańskie, most Grota-Roweckiego (pas lokalny), Toruńska, Krasnobrodzka, Chodecka, Kondratowicza (postój 10-15 min w sąsiedztwie Parku Bródnowskiego), Chodecka, Matki Teresy z Kalkuty, Odrowąża, Starzyńskiego, most Gdański, Słomińskiego, rondo Zgrupowania AK „Radosław”, Okopowa, Powązkowska, al. Obrońców Grodna, al. Prymasa Tysiąclecia, Bitwy Warszawskiej 1920, Banacha, Żwirki i Wigury, Racławicka, Wołoska, Boboli, Batorego, Waryńskiego, Marszałkowska, Świętokrzyska, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście. Koniec przejazdu powinien nastąpić około godz. 2:00.

Na trasach obu przejazdów będą występować czasowe zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie) oraz facebook.com/infoulice(otwiera się w nowej karcie). Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115(otwiera się w nowej karcie) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS(otwiera się w nowej karcie) o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.