30 ton odpadów zostaje usuniętych po każdym weekendzie nad Wisłą

W weekendy przy utrzymaniu czystości i opróżnianiu koszy pracuje nawet sześćdziesiąt osób, które zbiera średnio około 30 ton odpadów. Blisko 2,5 tony nie trafia do pojemników na śmieci.

Obecnie nad Wisłą ustawionych jest 278 zwykłych koszy, 125 beczek (każda mogąca pomieścić 200 litrów śmieci) oraz 4 duże kontenery (każdy na 1 m³ odpadów) i 38 koszy na ścieżkach. Zamiatacze i sprzątacze ruszają do pracy około godz. 1.00, aby zdążyć do rana z wyczyszczeniem nadwiślańskich brzegów. O tym, jak długo utrzymają się efekty ich działań, decydują jednak sami warszawiacy.

„To się nosi nad Wisłą” to hasło kampanii społeczno-edukacyjnej prowadzonej przez Dzielnica Wisła, która ma na celu promocję zachowania czystości na brzegach rzeki a także zachęcenie mieszkańców do przyjemnego spędzania czasu i odpowiedzialnego picia alkoholu.

Działania Dzielnicy Wisła trwają cały letni sezon. W ramach akcji, w piątki i soboty po nadwiślańskich brzegach chodzą edukatorzy. Rozdają warszawiakom biodegradowalne worki na śmieci i ekopopielniczki. Oprócz tego przypominają napotkanym osobom, aby pod koniec swojej zabawy nad Wisłą, zabrać ze sobą puste butelki i torby.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.