30. Bieg Konstytucji 3 Maja odwołany

30. Bieg Konstytucji 3 Maja odwołany

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie mieszańców, władze Warszawy zdecydowały o odwołaniu jubileuszowego 30. Biegu Konstytucji 3 Maja.

Bieg Konstytucji 3 Maja to nie tylko kilka tysięcy biegaczy, dorosłych i dzieci startujących ze swoimi maskotkami, ale także setki wolontariuszy i osób pracujących przy organizacji tej dużej imprezy. Data planowanego startu zapisów – 4 kwietnia br. – również została anulowana. –  Liczymy na zrozumienie. Decyzję tę podjęliśmy ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo. Wszyscy mamy zbyt wiele do stracenia. Życzymy naszym mieszkańcom i sobie, by sytuacja została opanowana na tyle szybko, abyśmy mogli spotkać się na kolejnych wydarzeniach z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Jednocześnie władze Warszawy apelują do mieszkańców, by z uwagi na zagrożenie wynikające z epidemii koronawirusa nie korzystali z obiektów sportowo-rekreacyjnych w mieście. Chodzi m.in. o boiska, place zabaw czy siłownie plenerowe. – Obecnie najważniejsze jest ograniczanie kontaktów międzyludzkich, stąd apel do mieszkańców o poważne podejście do ograniczeń i unikanie miejsc, w których można łatwo zarazić się koronawirusem. Natomiast dla własnego dobra i przede wszystkim zdrowia zachęcamy do aktywności fizycznej w zaciszu własnego domu. To także znakomity sposób na spędzanie czasu w miłej, sportowej atmosferze ze swoimi najbliższymi – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.