23 grudnia 2018 żałoba narodowa

23 grudnia 2018 żałoba narodowa.

Reklama
Reklama

W związku z wprowadzeniem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej żałoby narodowej po tragicznej śmierci Polaków, którzy zginęli w następstwie wybuchu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie, Prezydent m.st. Warszawy zarządzil w dniu 23 grudnia 2018 r.: opuszczenie do połowy masztu flagi m.st. Warszawy na budynkach zajmowanych przez Urząd m.st. Warszawy oraz jednostki organizacyjne m.st. Warszawy, oflagowanie środków komunikacji miejskiej m.st. Warszawy flagami przystrojonymi kirem oraz odwołanie miejskich imprez o charakterze rozrywkowym.

13 górników, w tym 11 Polaków i 2 Czechów zginęło w czwartek w kopalni w Karwinie – poinformowali w piątek rano przedstawiciele władz kopalni.

Zapalenia i wybuchy metanu, obok wybuchów pyłu węglowego oraz tąpnięć wywołanych silnymi wstrząsami górotworu, należą do najczęstszych przyczyn górniczych katastrof.
W ciągu minionych blisko 45 lat w polskim górnictwie węgla kamiennego doszło do ponad 20 poważnych katastrof i wypadków zbiorowych; w każdym z nich zginęło od kilku do ponad 30 osób – w sumie życie straciło w nich ponad 200 górników.

Reklama
Reklama

źródło: UM Warszawa / PAP

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.