„19 snów Olbińskiego” na placu Europejskim

19 snów Olbińskiego

17 września 2016 roku, w pasażu wystawienniczym Art Walk na Placu Europejskim pojawi się wystawa „19 snów Olbińskiego”.

olbinski3

19 obrazów autorstwa Rafała Olbińskiego łączy wspólny mianownik – pochodzą z pogranicza jawy i snu. Poprzez złożone, paradoksalne zestawienia, wypełnione wizjami czasem prawdziwych, a czasem odrealnionych obiektów, postaci, roślin czy przestrzeni wywołują odczucie dwuznaczności – iluzoryczne i niejednoznaczne w odbiorze. Kolor niebieski dominujący w niemal każdym zestawieniu przywołuje na myśl nieskończoność i pozytywną energię pochodzącą ze snów oraz rozprasza negatywne odczucia i myśli.

olbinski

Wystawa „19 snów Olbińskiego” zainstalowana będzie w dedykowanym takim inicjatywom pasażu sztuki Art Walk na placu Europejskim. Prace można będzie podziwiać w ciekawie zaprojektowanych „oknach” Art Walk całą dobę, w otoczeniu drzew, instalacji wodnych, kolorowych fontann i ogromnych murali.

Rafał Olbiński, który jest również autorem ogromnego muralu „Kocham Warszawę” na placu Europejskim, za swoje prace otrzymał już ponad 150 nagród, w tym złote i srebrne medale przyznawane przez Klub Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku oraz złote i srebrne medale od Towarzystwa Ilustratorów w Nowym Jorku i Los Angeles.

Data: 17 września – 20 listopada 2016 roku
Miejsce: Plac Europejski/ Wola 

Wystawa jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich.

olbin1

Art Walk – wyjątkowy pasaż sztuki w Warszawie

Nowe miejsce dla sztuki w mieście to inicjatywa Ghelamco Poland – twórcy placu Europejskiego i dewelopera Warsaw Spire. Galeria Art Walk jest w pełni zintegrowana z otaczającą przestrzenią publiczną na placu Europejskim. Została stworzona zgodnie z koncepcją wpisania sztuki w codzienne życie miasta i stała się szczególnym miejscem kontaktu między artystami a widzami: umożliwia upowszechnianie prac w ciekawej formule, a publiczności daje szansę na obcowanie ze sztuką poza zamkniętymi przestrzeniami galerii czy muzeów. Art Walk ma łącznie 57 metrów długości i składa się z 20 segmentów, każdy z ciekawie zaprojektowanym „oknem” na wewnętrzną galerię. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana jest do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb i instalacji artystycznych. Za projekt Art Walk odpowiada Mac Stopa – światowej sławy  projektant i laureat wielu międzynarodowych nagród z renomowanej pracowni Massive Design.

Odnośnik do wydarzenia – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.