19. Dni Belgijskie 2017 w Warszawie

19. Dni Belgijskie 2017 w Warszawie.

20 listopada 2017 – Na Lotnisku Chopina w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja 19. edycji Dni Belgijskich 2017 organizowanych przez Belgijską Izbę Gospodarczą. Specjalnie na tę okazję pojawił się należący do Brussels Airlines samolot Airbus A320 – Amare, kultowa maszyna z serii belgijskich ikon. 

W dniach 20-24 listopada 2017 roku w Warszawie odbywa się 19. edycja Dni Belgijskich. Jak co roku, przedsięwzięcie organizowane przez Belgijską Izbę Gospodarczą, ma na celu promocję Belgii w Polsce, oraz umocnienie dobrych i przyjaznych stosunków pomiędzy oboma krajami. Program Dni Belgijskich 2017 obfituje w wydarzenia biznesowe i nawiązujące do kultury Belgii.

Dni Belgijskie 2017 rozpoczęły się w poniedziałek, 20 listopada 2017 roku, od pojawienia się na lotnisku im. Fryderyka Chopina, po raz pierwszy w Polsce, wyjątkowego samolotu linii Brussels Airlines z serii belgijskich ikon. Będzie to Airbus A320 AMARE, którego malowanie, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz maszyny, nawiązuje do odbywającego się w Belgii znanego na całym świecie festiwalu muzyki elektronicznej Tomorrowland. Amare dołączył do belgijskich ikon na początku tego roku.
Serię wydarzeń biznesowych odbywających się w ramach Dni Belgijskich 2017, otworzy, planowane na 22 listopada, coroczne CEO Forum. Jest to spotkanie prezesów i przedstawicieli wysokiego szczebla belgijskich i międzynarodowych firm. Spotkaniu towarzyszyć będzie wręczenie nagrody Belgian Business Chamber Award 2017 przyznawanej w trzech kategoriach.

Kolejnym wydarzeniem, będzie III już edycja Construction & Real Estate Day (CRED). Główną tematyką planowanego na 23 listopada wydarzeniu będzie cyfrowa rewolucja na rynku budownictwa i nieruchomości. Prezentowane będą najnowsze aplikacje, rozwiązania m.in. Virtual Reality (VR), Augmented Reality (AR), czy tzw. rozszerzonej rzeczywistości. Zgromadzeni eksperci dyskutować będą m.in. o wirtualnej przyszłości, jaka rysuje się przed tym sektorem rynku.

Serię spotkań biznesowych zakończy Startup Meetings, które odbędzie się 24 listopada w The Heart Warsaw – międzynarodowym hubie łączącym wiodące międzynarodowe koncerny ze startupami. Ideą spotkania jest m.in. porównanie ekosystemów startupowych Polski i Belgii, pokazanie wachlarza możliwości współpracy między startupem a firmą, a także połączenie belgijskich i polskich startupów z międzynarodowymi firmami.

– Tegoroczny bogaty program Dni Belgijskich 2017 obejmuje zagadnienia z pogranicza świata polityki i biznesu, digitalizacji, nowych technologii, a także startupów. Jestem przekonany, że dobrana pod kątem tych wyzwań tematyka oraz wnioski, jakie wypłyną z licznych spotkań i debat, przyczynią się znacznie do umocnienia stosunków gospodarczych między Belgią i Polską oraz, co za tym idzie, będą miały pozytywny wpływ na rozwój współpracujących ze sobą firm polskich i belgijskich – mówi Pierre Detry, Prezes Belgijskiej Izby Gospodarczej.

W ramach Dni Belgijskich 2017 odbędzie się także wydarzenie kulinarno-networkingowe „Tastes of Belgium”. Główną rolę będą w nim odgrywały belgijskie specjały – małże, frytki, gofry, belgijskie czekoladki i światowej sławy piwo warzone w Belgii. Jedną z atrakcji wieczoru będzie także pokaz kulinarny na żywo prowadzony przez doświadczonego szefa kuchni – Rafała Wronkę, który przez kilkanaście lat zgłębiał tajniki kulinarne podczas pracy w najlepszych hotelach i restauracjach za granicą.
Dni Belgijskie 2017 odbywają się pod Honorowym Patronatem Ambasady Królestwa Belgii.

Złotymi i srebrnymi sponsorami tegorocznych obchodów Dni Belgijskich 2017 są firmy: BGŻ BNP Paribas, Brussels Airlines, CFE Polska, Ghelamco, BPI, Schreder oraz Seco.

Więcej informacji oraz zgłoszenia udziału w wydarzeniu Dni Belgijskie 2017 pod adresem http://www.belgium.pl/belgian-days-2017

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.