18. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA

W dniach 16-22 listopada 2020 roku odbędzie się 18. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA. Ze względu na pandemię tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Internecie: na platformie Ninateka, na kanale Fundacji Kamera Dawida na Vimeo oraz na portalu Tokfm.pl. Głównym partnerem wydarzenia jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Dostęp do wszystkich wydarzeń będzie BEZPŁATNY.

PROGRAM dostępny na stronie internetowej festiwalu https://wjff.pl/pl/program/
——
Jak co roku przygotujemy dla naszych widzów konkurs fabuł i dokumentów oraz liczne sekcje tematyczne. Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej to najstarsza i największa impreza tego typu w Polsce, a także jedna z pierwszych w Europie i na świecie.
——
Ceremonię otwarcia uświetni polska premiera filmu „Pod tym samym niebem” / „Non Odiare” Maura Manciniego. Odtwórcą głównej roli jest Alessandro Gassman, syn światowej sławy włoskiego aktora Vittoria Gassmana („Sir Laurence Olivier z Włoch”). Film „Pod tym samym niebem” miał premierę w prestiżowej sekcji Międzynarodowego Tygodnia Krytyków na Festiwalu w Wenecji i porusza problematykę odradzającego się we Włoszech faszyzmu.
——
W tym roku Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl przyznała dwie nagrody: „Honorową Kamerę Dawida” Marianowi Turskiemu za „nieoceniony wkład w odbudowę życia żydowskiego w Polsce, odbudowę kapitału społecznego w Polsce oraz walkę z ksenofobią i antysemityzmem” oraz „Kamerę Dawida” izraelskiemu reżyserowi Aviemu Nesherowi „za całokształt twórczości i wybitny wkład w izraelską kinematografię”. W programie festiwalu znajdzie się retrospektywa filmów Avi Neshera, a jego film „Cena Prawdy” zostanie pokazany podczas ceremonii zamknięcia festiwalu!
——
PROGRAM dostępny na stronie internetowej festiwalu https://wjff.pl/pl/program/
Filmy konkursowe: https://wjff.pl/pl/konkurs-2020-2/
Festiwal współfinansowany jest przez m. st. Warszawa, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Samorząd Województwa Mazowieckiego, The Dutch Jewish Humanitarian Fund, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.