12. Koncerty lipcowe w BUW – Duo Komeda

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

12. Koncerty lipcowe w BUW – Duo Komeda

3 lipca 2019 roku zapraszamy na koncert DUO KOMEDA – koncert muzyki filmowej Krzysztofa Komedy z okazji 50. rocznicy śmierci Kompozytora (1931-1959).

Wykonawcy:
Lena Ledoff (fortepian)
Olga Maroszek (kontralt)
Przemysław Dąbrowski (słowo)

Koncert odbędzie się w holu katalogowy BUW, poziom I.

ul. Dobra 56/66

Bezpłatne wejściówki będą dystrybuowane w BUW przed wejściem dla czytelników:
1 lipca w godz.12.00-14.00
2 lipca w godz.14.00-16.00
3 lipca w godz.17.00-19.00

Program koncertu:
1. Mini suita na podstawie utworów „Roman II”, „Rosemary’s baby”, „Szara kolęda” i „Crazy girl” K. Komedy
2. K. Komeda/A. Osiecka – „Nim wstanie dzień”
3 K. Komeda/W. Młynarski – „Samotne wyspy serc”
4. K. Komeda – „Moja ballada”
5. K. Komeda/W. Młynarski – „Kołysanka”
6. K. Komeda/A. Osiecka – „Ja nie chcę spać”
7. K. Komeda – „Canzone”
8. Mini suita na podstawie utworów: „Ballad for Bernt”, „Kattorna” oraz „Dwoje ludzi z szafą” K. Komedy
9. K. Komeda/W. Młynarski – „Pan Krzyś”

Usłyszymy także fragmenty wspomnień Zofii Komedowej, Romana Polańskiego, książki Magdaleny Grzebałkowskiej „Komeda. Osobiste życie jazzu” i „Campo di Fiori” Czesława Miłosza w interpretacji Przemysława Dąbrowskiego.

Koncertowi będzie towarzyszył pokaz rękopisów partytur muzyki filmowej Krzysztofa Komedy przechowywanych w Archiwum Kompozytorów Polskich przy Gabinecie Zbiorów Muzycznych BUW.

O wykonawcach:
Lena Ledoff – urodziła się w St. Petersburgu. Jest absolwentką wydziału fortepianowego Akademii Muzycznej w Woroneżu. W 1994 r. na stałe zamieszkała w Polsce. Występuje z koncertami w oryginalny sposób łącząc muzykę klasyczną i jazzową, komponuje muzykę dla teatru, jest autorką projektów muzycznych, sztuk teatralnych i utworów literackich. Występowała na scenach Paryża, Toronto, Pragi, Bratysławy, Kijowa, St. Petersburga, Irkucka, Ottawy, Montrealu, Lwowa, Budapesztu, Warszawy i wielu polskich miast. W 2010 r. została stypendystką Prezydenta Miasta St. Warszawy. Brała udział w wielu festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. Nagrała pięć płyt z muzyką jazzową. Jako kompozytor i muzyk współpracuje z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Olga Maroszek – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Krakowską, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie i Polskim Ośrodkiem Społeczno-Kulturalnym w Londynie. Na XIII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w 2009 roku zdobyła nagrodę specjalną; w 2010 zdobyła I Nagrodę oraz Wyróżnienie na XII Konkursie w Kręgu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach. W 2010 roku wraz z pianistką Julią Laskowską uzyskała I Nagrodę na XVII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi. W roku 2009/2010 była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2010 przyznano jej stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego. Prowadzi działalność koncertową z różnorodnym repertuarem na terenie całego kraju.

Przemysław Dąbrowski – absolwent Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Wokalista, reżyser, autor tłumaczeń, wierszy i adaptacji. Ma na koncie ponad 70 ról teatralnych i około 40 filmów i seriali telewizyjnych.

Organizator:
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie

Współpraca:
Stowarzyszenie Opieki nad Spuścizną Krzysztofa Komedy
Fundacja Muzeum Jazzu

Organizację 12. edycji Lipcowych koncertów w BUW dofinansowano ze środków Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego.

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.