11 listopada wstęp wolny do Muzeum Narodowego w Warszawie

W dniu 11 listopada 2018 roku wstęp do Muzeum Narodowe w Warszawie  będzie bezpłatny. Tego dnia muzeum będzie otwarte w godzinach od 10.00 do 18.00.

PROGRAM wydarzeń:

godz. 12.00 – WYKŁAD NIEDZIELNY / Przez krew idziem ku wolności!…

wykład Wioletty Cichej towarzyszący wystawie Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918

Wybuch wojny spowodował w polskiej sztuce odejście od młodopolskich trendów. Symbolika niezdecydowania, utraty podmiotowości, goryczy niewoli ustąpiła nowym wątkom, określonym dynamiką działań i dramatów wojennych, oraz spełnieniu marzeń o od dawna oczekiwanej wolności. Przybliżymy najważniejsze założenia wystawy. Ukażemy kontekst historyczny odzyskania niepodległości i walk o kształtowanie granic Rzeczypospolitej oraz narodziny nowej estetyki.

Kino Muz / wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / ok. 60 min


godz. 12.00 – RODZINNE NIEDZIELE W MNW / Legenda o koronie
warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat i ich opiekunów towarzyszące wystawie Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918

warsztaty organizowane we współpracy z portalem Historia Poszukaj

W dziełach artystów tworzących w czasach zaborów przeplatają się legendarne, bajeczne i historyczne dzieje naszego kraju. Obejrzymy prace obrazujące tęsknoty i marzenia o wolnej Polsce i stworzymy własne – podejmujące temat wolności.

zbiórka w Holu Głównym / wstęp wolny / obecność opiekuna obowiązkowa / ok. 75 min / liczba miejsc ograniczona / bezpłatne bilety online i w kasie.


godz. 14.00 i 16.00 – NIEDZIELNE OPROWADZANIA PO WYSTAWIE / Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918
zwiedzanie wystawy Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918 z przewodnikiem
 
Wystawa obejmuje okres od 1905 roku, poprzez lata Wielkiej Wojny, po wydarzenia związane z walkami o granice odrodzonej Rzeczpospolitej, pierwszy Sejm Ustawodawczy, wybór prezydenta Gabriela Narutowicza i kult Marszałka Józefa Piłsudskiego. W obrazach, rysunkach, grafikach i rzeźbach twórców działających na ziemiach polskich i za granicą możemy odnaleźć emocje, które panowały w ówczesnym społeczeństwie.
Wstęp wolny – zapisy
 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.