11 listopada 2021 – Zmiany w ruchu

warszawski transport publiczny

Na czwartek, 11 listopada 2021 roku, zgłoszono kilkadziesiąt zgromadzeń i przemarszów. Będą zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego. Zachęcamy do podróżowania tego dnia metrem i koleją. Na stronie internetowej i w mediach społecznościowych na bieżąco będziemy informowali o wprowadzanych zmianach.

W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada na pl. marsz. J. Piłsudskiego w godzinach 11.00–14.00 zaplanowano oficjalne uroczystości. Na ten dzień zgłoszono także kilkadziesiąt zgromadzeń publicznych i przemarszów. Spodziewane są duże zmiany tras autobusów i tramwajów. W miarę zamykania przez policję dla ruchu kolejnych ulic, pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnym, ich trasy mogą być także skracane.

Zachęcamy do korzystania z metra (uwaga, od godziny 21.00 na linii M1 rozpoczną się planowane prace modernizacyjne) oraz pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej, Kolei Mazowieckich, PKP Intercity i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W godz. 4.00– 24.00 11 listopada będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM w 1. i 2. strefie biletowej, a także wzajemne honorowanie biletów ZTM, PKP Intercity i ŁKA na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia. Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, korzystając z pociągów, muszą trwale napisać na ich odwrocie datę i godzinę w formacie 24-godzinnym, czyli np. 11.11.2021 godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować, np. u kierownika pociągu.

Przez cały dzień pasażerom Warszawskiego Transportu Publicznego będzie pomagało ponad dwudziestu informatorów. W kluczowych miejscach pokierują pasażerów do najlepszego dostępnego środka transportu. Będzie także informacja mobilna – radiowozy ZTM podjadą np. na przystanki na zamkniętych odcinkach tras.

Aktualne informacje dotyczące funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego będzie można sprawdzić na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych WTP w  relacji „na żywo” z warszawskich ulic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.