103 pary otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Rafał Trzaskowski – prezydent m.st. Warszawy wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ponad stu parom. To była pierwsza taka uroczystość od stycznia br.

W tym roku odbyły się 4 spotkania w styczniu. W każdym z nich uczestniczyło po ok. 20 par. Kolejne uroczystości były zaplanowane w marcu, jednak ze względu na pandemię koronawirusa zostały odwołane.

Uroczystość zorganizowana 6 października br. była pierwszym tak licznym wydarzeniem – w spotkaniu wzięły udział 103 małżeństwa, które wspólnie przeżyły minimum 50 lat.

Dla kogo medale

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowią nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim (na podstawie ustawy z 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach). Rozpoczęcie procedury następuje w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym dla miejsca zamieszkania jubilatów. USC występuje do Wojewody Mazowieckiego (zgodnie z ustawą jest to wnioskodawca) o nadanie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Po przyznaniu odznaczeń przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w ciągu sześciu miesięcy, Urząd miasta Stołecznego Warszawy przygotowuje uroczystość, podczas której odznaczenia te zostaną wręczone wyróżnionym osobom.

Odznakę Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie osobom mieszkającym w Warszawie, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręcza Rafał Trzaskowski – prezydent m.st. Warszawy.

źródło: UM Warszawa / fot. E. Lach

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.