100 mln zł dla Bieszczad i Mazur

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

100 mln zł dla Bieszczad i Mazur.

Przedsiębiorcy z Bieszczad i Mazur otrzymują kolejną szansę na dofinansowanie inwestycji. Czeka na nich aż 100 mln zł w ogłoszonym naborze projektów na “Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP”.

Tworzenie produktów sieciowych, czyli oferowanie produktów i usług pod jedną marką nie dotyczy już tylko konsorcjów. Możliwość pozyskania dotacji, obok konsorcjum MŚP, otrzyma teraz także pojedynczy przedsiębiorca. Będzie mógł on sfinansować z dotacji swój produkt lub usługę, które wejdą w skład już istniejącego lub właśnie tworzonego produktu sieciowego, nawet jeżeli pozostałe jego elementy nie są objęte wsparciem.

Jeżeli o dofinansowanie wystąpi konsorcjum MŚP, otrzyma premię – dodatkowe punkty podczas oceny projektu.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom rynku – mówi podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak komentując zmiany wprowadzone w tegorocznym konkursie.

Zyskają również firmy, których produkt sieciowy obejmuje infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Teraz będą mogły ją włączać w większej skali, bo wsparcie obejmie nowe typy obiektów. Ponadto na tego typu inwestycje można uzyskać wyższy niż do tej pory poziom dofinansowania – aż 80 proc. Zwiększony został też limit finansowania miejsc noclegowych – te koszty mogą stanowić nawet 35 proc. kosztów kwalifikowalnych projektu.

– Naszym celem jest wzrost poziomu innowacyjnych inwestycji prywatnych, w tym również tych z branży turystycznej w makroregionie Polski Wschodniej – dodaje Adam Hamryszczak.Kolejnym ułatwieniem jest niższy minimalny próg kosztów kwalifikowalnych projektu (obniżony z 7 do 5 mln zł). To umożliwi realizację także mniejszych inwestycji – zmiana istotna szczególnie dla tych firm, które będą starały się o dotację w pojedynkę.

– Polska Wschodnia, a w szczególności Bieszczady i Mazury, to idealne miejsce do rozwoju przemysłu czasu wolnego – podsumowuje wiceminister.

Wnioski o dofinansowanie można składać od 28 lutego do sierpnia br., obowiązują rundy.Wnioski przyjmować będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Program Polska Wschodnia jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i ma służyć rozwojowi innowacyjności i konkurencyjności pięciu województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Z Programu dofinansowywane są projekty nastawione na biznes: aktywizacja start-upów, wdrażanie innowacji w MŚP, zdobywanie zagranicznych rynków, rozwój firm z wykorzystaniem wzornictwa przemysłowego oraz projekty infrastrukturalne: drogi, ekologiczny transport miejski, koleje. Całkowity budżet programu to ponad 8 mld zł.

Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.