10 służbowych rowerów dla pracowników ZGN Wola

Pracownicy ZGN Wola będą jeździć rowerami służbowymi, które ułatwią przemieszczanie się między poszczególnymi punktami w mieście. Zakupionych zostało 10 rowerów, w tym dwa wspomagane elektrycznie. Jeżeli pomysł się sprawdzi, na Woli pojawi się więcej służbowych jednośladów.

Zakup jednośladów to wynik ankiety przeprowadzonej wśród pracowników. Jest to pilotażowy program, a jeżeli pomysł się sprawdzi ZGN rozważy zakup większej ilości jednośladów. – Chcemy wspierać naszych pracowników, dla których niezwykle ważny jest zdrowy tryb życia. Rowery są skutecznym remedium na problemy komunikacyjne i są ekologicznym środkiem transportu. Umożliwiają niezależną mobilność, sprzyjają dobremu samopoczuciu jak również odpowiedniej kondycji. Dzięki nim załatwienie spraw służbowych będzie wygodniejsze i sprawniejsze –  mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

Zakup dwóch kółek wpisuje się w ekologiczną strategię miasta.  – Korzystanie z roweru nie generuje zanieczyszczeń, nie emituje hałasu, ani nie zajmuje dużo miejsca, co stanowi przejaw dbałości o jakość przestrzeni miejskiej, chroni tereny zielone. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyposażeniem pracowników w takie środki transportu jest deficyt miejsc parkingowych i oszczędność środków finansowych przeznaczonych na służbowe przejazdy – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Sprzęt został kupiony od krajowego przedsiębiorcy. Polskie rowery to dobra alternatywa dla droższych produktów zagranicznych marek, a także wyższa jakość od tanich dalekowschodnich.

Zanim urzędnicy wsiądą na służbowe dwa kółka muszą przejść szkolenie dotyczące ich użytkowania, a także właściwego zabezpieczenia. Rowery zostaną oznakowane oraz zarejestrowane w bazie Policji przez Wydział Ruchu Drogowego KSP.

źródło: http://www.wola.waw.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.