10 najlepszych fotografii Wojciecha Prażmowskiego

Cykl „10 najlepszych fotografii” to kameralne spotkania prezentujące dokonania najwybitniejszych polskich fotografów. Raz w miesiącu goście opowiedzą o 10 wybranych przez siebie autorskich zdjęciach, które mają dla nich największą wartość, były najtrudniejsze do wykonania lub wiąże się z nimi ciekawa historia.

Gościem kolejnego spotkania będzie WOJCIECH PRAŻMOWSKI, polski fotograf, przedstawiciel nurtu fotografii kreacyjnej.
Absolwent Wyższej Szkoły Fotografii w Brnie. Od 1977 członek ZPAF. Wykładowca fotografii w poznańskiej ASP do roku akademickiego 2002-2003, w Wyższym Studium Fotografii przy Szkole Filmowej w Łodzi oraz w Warszawskiej Szkole Fotografii.
Uczestnik krajowych i międzynarodowych wystaw, prace wystawiał m.in. w Japonii. Autorskie wystawy to m.in. „Album rodzinny” „Sto fotografii”, „Biało-czerwono-czarna”. Jego mistrzyni to Zofia Rydet. Motywy twórczości: opowieść o przemijaniu, przede wszystkim w konfrontacji z życiem codziennym. Prace Wojciecha Prażmowskiego przybierają formę kolaży i instalacji. Gorący zwolennik tradycyjnych technik fotograficznych, z dużym dystansem odnoszący się do fotografii cyfrowej.
14 grudnia 2009 Wojciech Prażmowski został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Wstęp wolny


30 marca 2017 (czwartek), godz. 19:00
Fotoplastikon Warszawski al. Jerozolimskie 51

Zapisy: tel. 22 629 60 78 lub rejestracjafw@1944.pl

Odnośnik do wydarzenia

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.