10. Festiwal ERA SCHAEFFERA

10. Festiwal ERA SCHAEFFERA.

Reklama
Reklama

Już 10. raz czeka nas niezwykłe spotkanie z twórczością Bogusława Schaeffera. Jubileuszowa edycja Festiwalu odbędzie się 29 września 2018 r. w Domu Kultury KADR w Warszawie.

Wydarzenie nazwane ERĄ SCHAEFFERA od nazwiska Mistrza – wszechstronnego twórcy, artysty określanego mianem Leonarda da Vinci XXI wieku – doczekało się swojego dziesięciolecia.

„10. edycja Ery Schaeffera to 10 lat w świecie Bogusława Schaeffera zamknięte w multimedialno-muzyczno-aktorską opowieść sięgającą do tego, co wydarzyło się przez minione lata oraz tego co Tu i Teraz. Przenikające się płaszczyzny wydarzeń zaczerpniętych z Przeszłości w zderzeniu z tym co wydarza się Dziś – nierealne, ulotne i zarazem konkretne i bolesne, zamknięte w niezmiennym, powtarzalnym i zapętlonym od lat dążeniu do nazwania Schaefferowskiego Człowieka i jego Świata” – mówi reżyserujący po raz dziesiąty Erę Schaeffera Maciej Sobociński i dodaje: „Z okazji dziesięciolecia Festiwalu zapraszamy widzów na nieprzewidywalne i zaskakujące wydarzenie przypominające Artystów związanych z Erą Schaeffera przez minione lata i świeżo przyglądające się Sobie i Swojej Kondycji w kontekście otaczającej Nas Rzeczywistości. Kumulacja zdarzeń i zderzenia Artystycznych Indywidualności w jednej przestrzeni – nigdy Nienazwanej i Niedookreślonej do końca – zawsze otwartej i inspirującej.”

Reklama
Reklama

10. edycję Ery Shaeffera tworzą m.in.:

Muzycy polscy: Marcin Wyrostek z zespołem, Michał Urbaniak, Olga Szwajgier, Artur Dutkiewicz

Artyści zagraniczni: Andy Ninvalle, Kathak Rajeev Mahavir, Kathak Yashodhan Rajeev, Bose Debolina, Jamal Souissi.

Reklama
Reklama

Aktorzy: Waldemar Obłoza, Sean Palmer, Marcel Wiercichowski, Izabela Warykiewicz, Lidia Bogaczówna.

Tancerze: Witek Jurewicz, Lena Kowalska

Gość specjalny: Prof. Richard Demarco (światowy promotor Tadeusza Kantora w latach 70., założyciel Fringe  Festiwalu w Edynburgu, Ambasador Prof. Schaeffera w krajach anglojęzycznych).

Reżyseria: Maciej Sobociński

Reklama
Reklama

Produkcja: Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA

ERA SCHAEFFERA to coroczny, międzynarodowy projekt Fundacji AUREA PORTA oparty o bogaty dorobek Bogusława Schaeffera. Organizowany nieprzerwanie przez dekadę Festiwal jest zakotwiczony w Warszawie, ale począwszy od pierwszej, przez wszystkie kolejne,
po tegoroczną edycję skupia artystów z całego świata. To odbywające się cyklicznie wydarzenie jest przybliżeniem twórczości  polskiego artysty, który niezmiennie jest bardziej znany i doceniany za granicą niż w kraju oraz najchętniej wystawianym polskim autorem pośród żyjących dramatopisarzy.

Celem Festiwalu jest  prezentacja twórczości muzycznej i dramaturgicznej Bogusława Schaeffera. Tradycją stały się już spotkania z twórczością Schaeffera, z artystami różnych dziedzin muzyki, teatru, filmu oraz  performance’u. 

„Zadaniem Fundacji jest szeroka promocja dorobku artystycznego Bogusława Schaeffera realizowana konsekwentnie poprzez coroczne spotkania międzynarodowego środowiska artystycznego skupiających się wokół teatralnej, muzycznej, plastycznej oraz tanecznej twórczości Prof. Bogusława Schaeffera. Przed nami okrągła, 10. rocznica tego niezwykłego festiwalu awangardy muzyczno-teatralnej, wyobraźni stymulowanej dźwiękiem, obrazem, ruchem i słowem, które od lat skupia wybitnych twórców polskich i zagranicznych. Zapraszamy do świętowania z nami” – mówi Krystyna Gierłowska z Fundacji AUREA PORTA

10. Festiwal ERA SCHAEFFERA
29 września 2018 r. o godz. 19:00-22:00

Dom Kultury KADR ul. Gintrowskiego 32

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Reklama
Reklama

Strona: https://www.dkkadr.waw.pl/

źródło: materiały prasowe

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.