Od 1 stycznia 2018 roku jeden przelew do ZUS

Od 1 stycznia 2018 roku jeden przelew do ZUS.

Od 1 stycznia 2018 roku będziesz opłacać składki zwykłym przelewem, takim, jakim np. płacisz za prąd. Na przelewie wpiszesz tylko numer rachunku bankowego –Twój numer rachunku składkowego. ZUS od razu zaksięguje i rozliczy wpłatę na twoim koncie.

ZUS każdą wpłatę podzieli proporcjonalnie na wszystkie ubezpieczenia i fundusze. Zrobi to na podstawie składek z ostatniej deklaracji rozliczeniowej (przekazanej przez Ciebie albo  utworzonej przez ZUS, jeśli jesteś zwolniony z jej przekazywania). 

Jak dostaniesz nowy numer rachunku

Informację o Twoim numerze rachunku składkowego ZUS wyśle listem poleconym. Pierwsze listy zostały wysłane do przedsiębiorców 1 października 2017 roku.

Możesz sprawdzić swój numer rachunku w przeglądarce www.eskladka.pl lub na stronie ZUS w wyszukiwarce numeru rachunku składkowego, a także w każdej naszej placówce lub w Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem 022 560 16 00.

Ważne!

  • Jeśli do końca grudnia 2017 roku nie dostaniesz z ZUS informacji o numerze Twojego rachunku albo jeśli zgubisz list, koniecznie skontaktuj z ZUS. Numer rachunku otrzymasz w każdej naszej placówce lub w Centrum Obsługi Telefonicznej
    (nr tel.: 22 560 16 00).
  • Jeśli nie będziesz znać swojego numeru rachunku, nie opłacisz składek w 2018 roku. Dotychczasowe rachunki do wpłat zostaną zamknięte 31 grudnia 2017 roku.

Więcej informacji na stronie ZUS – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.