„Wygrać swoje życie” spotkanie z Timem Guenardem

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

„Wygrać swoje życie” spotkanie z Timem Guenardem.

16 marca 2018 roku w Dobrym Miejscu odbędzie się spotkanie z Timem Guenardem, francuskim pisarzem. 

Tim Guénard jest autorem bestselerowej książki pt. „Silniejszy od nienawiści”. Jest to publikacja autobiograficzna zawierająca opis drogi jaką Tim przeszedł zanim nastąpiła gruntowna przemiana jego życia, która aktualnie dla wielu osób jest inspiracją do radykalnych zmian.

W wieku trzech lat, Tim został porzucony przez matkę. Zostawiła go na pastwę losu, przywiązanego do słupa. Gdy po uratowaniu znalazł się pod opieką ojca był wielokrotnie bity i maltretowany. W swoje czwarte urodziny po jednym z takich incydentów spędził trzy lata w szpitalu. Nikt w tym czasie go nie odwiedzał. Był zupełnie sam. W wieku trzynastu lat jako bezdomny wylądował na ulicach Paryża.

Te traumatyczne przeżycia wpłynęły na dorosłe życie Tima, który w boksie odnalazł sposób na wyładowanie swoich negatywnych uczuć. Zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Francji w tej właśnie dyscyplinie. Niestety odniesione sukcesy tylko skomplikowały jego historię, ponieważ powodzenie w sportach walki skorelowało się z przywództwem w jednej z grup przestępczych.

„Moje życie jest równie pokiereszowane jak moja twarz. Choćby mój nos. Złamany dwadzieścia siedem razy. Dwadzieścia trzy złamania to sprawa boksu, cztery – dzieło mojego ojca. Najbardziej brutalne razy dostałem od tego, który powinien wziąć mnie za rękę i powiedzieć kocham cię” – Tim Guenard

Zawody w których występuje Tim to walka z samym sobą i bolesną przeszłością. Dzięki wierze odnalazł sposób na nowe życie. Bóg na jego drodze postawił niezwykłych ludzi, pod wpływem których realizuje się teraz jako mąż i ojciec. Często również pracuje z tzw. trudną młodzieżą np. w zakładach poprawczych, gdzie wygłasza swoje seminaria i wykłady. Spotyka się również z więźniami, osobami wykluczonymi społecznie itd.

Swoje świadectwo głosi na całym świecie. Wielokrotnie bywał już w Polsce. Do Dobrego Miejsca powraca by skłonić swoich słuchaczy do refleksji nad własnym życiem.

Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań, zakupu książki a może nawet osobistej rozmowy.

16 marca 2018, godz. 19:00

Katolickie Centrum Kultury “Dobre Miejsce”
ul. Dewajtis 3

Więcej informacji na -> www.dobremiejsce.org

https://www.facebook.com/events/213240085893668/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.