Wirtuoz austriackiego akordeonu Christian Bakanic´s Trio Infernal w Warszawie

UDOSTĘPNIJ
  • 6
  •  
  •  
  •  

Wirtuoz austriackiego akordeonu Christian Bakanic´s Trio Infernal wystąpi w sobotę, 19 sierpnia 2017 roku w ramach Festiwalu Jazz na Starówce.

Christian Bakanic – akordeon, keyboard, instrumenty perkusyjne
Christian Wendt – kontrabas, bas elektryczny
Jörg Haberl – perkusja

Lider, Christian Bakanic jest znakomitym austriackim akordeonistą i kompozytorem, o którym  prasa pisze, że „poprawia wizerunku akordeonu”. Bardzo ciekawie łączy spontaniczność jazzu, temperament i pasję tango nuevo z różnorodnością europejskiej tradycyjnej muzyki ludowej oraz z nowoczesnymi rytmami sceny klubowej. Wynikiem ich artystycznych poszukiwań jest muzyka , przekraczająca granice pomiędzy stylami i gatunkami, pełna pasji i wirtuozerii, która zjednuje trio szerokie grona słuchaczy.

Zespół zdobył nagrodę „Fine Tunes Jazz Contest na  Jazz Fest Wien “ .

“Akordeon zawdzięcza radykalną poprawę swojego wizerunku zdobytą w ciągu ostatnich  lat dzięki takim wirtuozom jak Christian Bakanic”. Kleine Zeitung

Christian Bakanic, wirtuoz akordeonu i kompozytor. Studiował muzykę ludową w Konserwatorium im. Johanna Josepha Fuxa, akordeon klasyczny na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu .

Jest zdobywcą szeregu nagród na konkursach gry na styryjskim akordeonie ( Harmonikawettbewerb Grazer Messe, Österreichische Wettbewerbe “Tag der Harmonika” ). Laureat pierwszej nagrody na konkursie “Prima la Musica” (1997 i 1999) na akordeonie klasycznym, liczne koncerty jako solista i jako członek znanych zespołów Folksmilch, Beefolk,  Tanguango, Kahiba, Bordunikum,

Scurdia. Koncertował w Europie, Japonii, Argentynie, Hong Kongu, Islandii.

Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, jak m. in. Wolfgang Muthspiel, Heinrich von Kalnein, Klaus Johns, Josef Pichler, Alex Deutsch, Gwylim Simcock, Wolfgang Puschnig.

Od kilku lat jest też aktywnym kompozytorem, m.in. muzyki teatralnej (Bully me, Ein Schaf fürs Leben, Mein Hundemund).

Oprócz na akordeonie też gra na bandoneonie, stryjskim akordeonie, fortepianie i instrumentach perkusyjnych.

Christian Wendt. Studiował kontrabas na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu oraz kontrabas jazzowy u Wayne‘a Darlinga na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu.

Był członkiem EYJO (European Youth Jazz Orchestra), z którą w roku 2005 odbył trasy koncertowe po Europie i Kanadzie.

Przez lata zdobył liczne nagrody, m. in.:  laureat „Austrian Young Lions Award“ z Martin Reiter Trio(2002), „European Newcomer of the Year“ z Falb Fiction( 2006), laureat „Jazzselection“ ( z zespołem Beefolk  2007).

Od 2014 roku jest członkiem Zjednoczonych Scen Wiednia. Współpracował z tak znanymi muzykami, jak m.in.: Mike Stern, Maria Joao, Wolfgang Muthspiel,  Michael Gibbs, Toshiko Akiyoshi, Jack Walrath, Beefolk, Susana Sawoff, Victor Gernot, Sandra Pires.

Występował na prestiżowych festiwalach w Montreux, North Sea Jazz Festival, Umbria Jazz, Vittoria Jazzfest, Jazzfest Wien, Salzburger Festspiele, Konzerthaus Wien.

Jörg Haberl. urodził się w 1979 roku w Grazu. W wieku 6 lat, kiedy to pobierał naukę gry na gitarze klasycznej w konserwatorium w Grazu. Jest absolwentem klasy perkusji jazzowej  na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu.

Na austriackiej scenie muzycznej jest  cenionym i uznanym perkusistą , który czynnie  gra w rozmaitych składach w kraju i za granicą.

Rynek Starego Miasta

19 sierpnia 2017, godz. 19:00

Wstęp wolny

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.