Wielka Demonstracja: 3xW: Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Wielka Demonstracja: 3xW: Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska.

#3xW #WolneSądyWolneWyboryWolnaPolska 

W środę, 22.11. prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym trafią pod obrady Sejmu. Jeśli zostaną przyjęte oddadzą kontrolę nad sądami politykom partii rządzącej. Przyjdź w piątek o godzinie 19:00 pod Pałac Prezydencki na wielką demonstrację.

Bez wolnych sądów i wolnych wyborów nie ma wolnej Polski! Na sąsiadującej z nami Białorusi najpierw przejęto instytucje, a później zaczęto fałszować wybory. Ostatnie, niezmanipulowane głosowanie odbyło się tam 21 lat temu! Od tego czasu rządzi tam Łukaszenka. Nie chcemy, aby ten scenariusz potwierdził się również w Polsce. Nasze miejsce jest w demokratycznej Europie, gdzie politycy nie mają możliwości wpływu na orzekanie sądów czy przeprowadzanie wyborów. 

W lipcu wyszliśmy tłumnie na ulice miast i miasteczek w całej Polsce! Teraz Akcja Demokracja oraz organizacje, które organizowały obywatelskie protesty, przy wsparciu Inicjatywy Wolne Sądy, znów wzywa do masowego sprzeciwu. 3 razy W znaczy trzy razy wolność! Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska.

Kiedy: 24 listopada 2017, godz. 19:00

Gdzie: Pałac Prezydencki w Warszawie

ZASADY:

Demonstrujemy w zadumie i powadze, bo sprawa jest poważna! Nie zabieramy flag i emblematów partyjnych i organizacyjnych. Skupiamy się na trzech hasła: Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska.

https://www.facebook.com/events/387934381638269/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.