Warszawskie Dni Seniora

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Warszawskie Dni Seniora.

W 2017 roku Warszawski Tydzień Seniora wydłuża się, tym samym zmieniając nazwę na Warszawskie Dni Seniora. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 22 września – 1 października 2017 r.

Program w tym roku jest niezwykle bogaty. 147 organizatorów zgłosiło 358 wydarzeń.

Warszawskie Dni Seniora mają za zadanie przede wszystkim:• promować Warszawę jako miejsce przyjazne seniorom, otwarte na ich potrzeby, z bardzo bogatą ofertą skierowaną dla osób starszych,• zwiększyć wiedzę seniorów na temat oferty różnego typu podmiotów skierowanej do osób w wieku 60+,• pokazać pozytywny wizerunek warszawskiego seniora jako aktywnego, rozwijającego swoje pasje i zainteresowania, korzystającego z nowych technologii, chcącego wciąż uczyć się i rozwijać.W czasie Warszawskich Dni Seniora odbędą się różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje dla seniorów – m.in. warsztaty, spotkania, wycieczki, wystawy itp. poświęcone m.in. kulturze, turystyce, zdrowiu, nowym technologiom w kilkudziesięciu miejscach na terenie Warszawy. Wiele podmiotów np. kina i teatry, na czas trwania Warszawskich Dni Seniora, przygotowują na ten czas specjalną ofertę dla seniorów w postaci zniżek bądź bezpłatnych biletów. Co warto podkreślić wszelkie koszty pokrywają podmioty w ramach własnych budżetów. Urząd m.st. Warszawy pełni funkcję koordynatora akcji i zajmuje się promocją wszystkich wydarzeń. Do tej pory do udziału w Warszawskich Dniach Seniora zgłosiło się już ponad 120 różnego typu podmiotów: muzeów, bibliotek publicznych, kin, teatrów, ośrodków sportu i rekreacji, prywatnych firm itp., które przygotowały łącznie ponad 270 atrakcji dla seniorów

http://senioralna.um.warszawa.pl/projekty/warszawskie-dni-seniora

Organizowane jest co roku na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, to szczególny moment mobilizacji i działania różnego typu podmiotów z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego na rzecz warszawskich seniorów.

W 2017 roku Warszawski Tydzień Seniora wydłuża się, tym samym zmieniając nazwę na Warszawskie Dni Seniora. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 22 września – 1 października 2017 r. 

ZGŁOŚ WYDARZENIE
Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania oferty udziału w Warszawskich Dniach Seniora. Więcej informacji: http://www.senioralna.um.warszawa.pl/aktualnosci/na-g-wnej/warszawskie-dni-seniora-2017-zg-o-wydarzenie

http://senioralna.um.warszawa.pl/projekty/warszawskie-dni-seniora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.