Warszawo, tańcz!

WARSZAWSKIE MUZEUM TAŃCA na Scenie Ośrodka ZAWIROWANIA.

Warszawskie Muzeum Tańca prezentuje dorobek Pionierów Tańca Modern z lat 1918 – 1939, w interpretacji obecnie tworzących w stolicy tancerzy i choreografów.

Marta Kosieradzka inspirowała się postacią Tacjanny Wysockiej, której życie toczyło się pomiędzy dwoma miastami – Warszawą i Petersburgiem. W etiudzie pokazana jest jako natchniona i egzaltowana artystka, zafascynowana Izadorą Duncan, a zarazem twórczyni sztuki kabaretowej i rewiowej.

Bartek Woszczyński przybliża trzy najbardziej znaczące okresy życia Marie Rambert. Nadał im unikalny styl choreograficzny. Jako absolwent założonej przez Marie The Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie wcielił się w rolę jej ucznia.

Sonię Egner w postaci Haliny Szmolcówny najbardziej zainspirowała barwność i różnorodność życia artystki oraz szybki rozwój jej kariery. „Halina: romantyczne role, romantyczne życie i romantyczna śmierć. Brzmi jak idealny scenariusz do filmu o wybitnej primabalerinie” – mówi Sonia.

Etiuda przygotowana przez Artura Grabarczyka jest współczesną interpretacją twórczości Feliksa Parnella. Punktem odniesienia są zainteresowania estetyczne i fantazje artystyczne Parnella. Pracując z bazą zdjęć oraz księgą dzienników, skupia się na podobieństwach i różnicach między nim a Feliksem Parnellem.

Iwona Wojnicka i Marta Kosiersdzka w swojej etiudzie odnoszą się do fragmentu biografii tanecznej Poli Nireńskiej. Osią etiudy jest wewnętrzny konflikt Poli, który Iwona Wojnicka odnalazła we wspomnieniach artystki ): „moje rodzinne tradycje były w konflikcie z tym, czego nauczała Wigman”.

Feliks Parnell // Artur Grabarczyk
Halina Szmolcówna // Sonia Egner
Pola Nireńska // Iwona Wojnicka, Marta Kosieradzka
Tacjanna Wysocka // Marta Kosieradzka
Marie Rambert // Bartosz Woszczyński

Kierownik artystyczny: Iwona Wojnicka
Reżyseria Przestrzeni i świateł: Roman Woźniak
Wizualizacje: Marta Kawecka, Wiktor Podgórski
Muzyka: India Czajkowska, Rafał Smoliński, Wiktor Podgórski
Kierownik produkcji: Joanna Stasina

Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22, Warszawa
10 listopada 2018, godzina 19:00
WSTĘP WOLNY

ZAPRASZAMY!

Projekt jest współfinansowany przez Biuro Kultury m.st. Warszawy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.