Wakacyjne spotkania rodzinne „Ptaki polskie” w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział Muzeum Łazienki Królewskie

Wakacyjne Spotkania Rodzinne „Ptaki polskie” w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział Muzeum Łazienki Królewskie i Lasy Państwowe zapraszają na wakacyjne Spotkania Rodzinne „Ptaki polskie”.

W każdą niedziele od 8 lipca do 26 sierpnia 2018 roku o godzinie 12.00 do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa na spotkanie dzieci i ich rodziców. Każde spotkanie będzie poświęcone innemu zagadnieniu. Uczestnicy będą mogli posłuchać ciekawostek, a także zdobyć wiedzę dotyczącej naszych skrzydlatych przyjaciół.

Każde dziecko, które przybędzie na niedzielne spotkanie otrzyma prezenty niespodzianki przygotowane przez Dyrekcję Lasów.  

Bilety w cenie: 5 zł – osoba dorosła, 1 zł – dziecko do nabycia w kasie Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział MŁK bezpośrednio przed wydarzeniem.

Na kolejnych spotkaniach lipcowych i sierpniowych 2018r. dowiemy się o: 

29 lipca

„Kruk krukowi oka nie wykole, czyli poznajemy polskie krukowate”. Uczestnicy spotkania poznają najinteligentniejsze polskie ptaki, dowiedzą się, jak odróżnić kruka od gawrona, poznają stosunki rodzinne panujące w stadłach krukowatych, dowiedzą się, które gatunki można spotkać w mieście, a które zamieszkują lasy. Będą wiedzieć także, dlaczego sójka nie odlatuje za morze.

5 sierpnia

„Ptaki fruwają”? Uczestnicy spotkania dowiedzą się: kiedy na Ziemi pojawiły się ptaki, które ptaki fruwają dobrze, a które słabo, jak zbudowane są ptasie pióra, dlaczego i gdzie ptaki wędrują i dlaczego niektóre ptaki migrujące rezygnują z odlatywania do cieplejszych krajów.

12 sierpnia

„Czy kaczka lubi wodę? – ptaki środowisk wodnych”. Uczestnicy spotkania dowiedzą się: czym różnią się ptaki brodzące, pływające i nurkujące, kiedy i dlaczego kaczki zmieniają kolor, czego ptaki szukają w wodzie, czym różnią się dzioby ptaków rybożernych od tych, które wolą wodorosty lub plankton, czy łabędź niemy jest naprawdę niemy, który polski ptak jest najbliższym krewnym pingwina.

19 sierpnia

„Czy dzięcioł jest lekarzem drzew”? Uczestnicy spotkania dowiedzą się: jak młode dzięcioły odstraszają wrogów, co to znaczy, że niektóre dzięcioły są dziuplakami wtórnymi, dlaczego dzięcioły są gniazdownikami, które budują domy dla innych ptaków, i dlaczego dzięcioła nie boli głowa od uderzania w drzewo.

26 sierpnia

„Ptaki w mieście, czyli jak ptaki wykorzystują sąsiedztwo człowieka”. Uczestnicy spotkania dowiedzą się: czego ptaki szukają w miastach i z jakimi zagrożeniami muszą sobie tam radzić, jaki rodzaj środowiska naturalnego przypominają ptakom miasta, jakie ptaki mieszkają w miejskich parkach, które dobrze czują się wśród betonowych budynków, czemu niektóre przybywają do miast jedynie zimą, który z miejskich ptaków miał udomowionych przodków i jakie korzyści dawał on ludziom, który ptak potrafi latać bez lądowania przez 9 miesięcy i po co przybywa do miast.

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.