W parku Skaryszewskim przeprowadzony zostanie szereg prac remontowych

W popularnym „Skaryszaku” w najbliższym czasie przeprowadzony zostanie szereg prac remontowych. Poprawią one nie tylko estetykę, ale także bezpieczeństwo i komfort wypoczynku w parku.

Roboty rozpoczęły się od usunięcia ogrodzenia od strony ul. Międzynarodowej. Było ono bardzo zniszczone, nieestetyczne, stąd też decyzja o jego usunięciu.  

Remont wkrótce przejdzie aleja obwodnicowa. Tutaj w ramach prac sfrezowany zostanie stary i ułożony nowy asfalt. Przy tej okazji przełożone zostaną zniszczone rynsztoki z kamienia polnego. W tej chwili trwają prace odkrywkowe – badania pokażą jak duże może być spektrum działań, co jest uzależnione od kondycji znajdujących się przy alei drzew oraz prowadzonych równolegle prac archeologicznych.

Największą zmianę przejdzie jednak aleja główna. Tam nierówny i spękany asfalt zastąpi nawierzchnia mineralna. Stojące przy głównej arterii parku ławki zostaną odświeżone, a stare kosze na śmieci zastąpione nowymi.

Wymienione zostanie również oświetlenie dwóch ciągów komunikacyjnych – alei obwodnicowej i alei głównej. Betonowe słupy oświetleniowe zastąpią lubiane przez warszawiaków żeliwne pastorały.

W celu zapobieżenia nieupoważnionemu parkowaniu i wjazdom na teren parku rozważany jest również montaż pneumatycznych zapór. Blokady miałyby zostać zainstalowane od strony ul. Zielenieckiej, Międzynarodowej i wejścia głównego od al. Waszyngtona.

Wszystkie działania prowadzone przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy odbywają się w uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Większość zaplanowanych prac powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

W maju odbędzie się spotkanie informacyjne dla warszawiaków, na którym warszawscy ogrodnicy opowiedzą mieszkańcom o planach dotyczących zmian w parku. O szczegółach dotyczących tego wydarzenia poinformujemy wkrótce. Do 30 kwietnia potrwają natomiast konsultacje społeczne, dzięki którym wypracowane zostaną zasady dotyczące wyboru i sposobu organizowania aktywności na terenie „Skaryszaka”. Więcej informacji tutaj.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.