V Festiwal Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”

UDOSTĘPNIJ
  • 1
  •  
  •  
  •  

V Festiwal Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”.

Najlepsze filmy „z duszą”, spotkanie z ojcem Leonem Knabitem i operatorem filmowym Andrzejem Musiałem – to i wiele więcej znajdziecie na piątym już Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”. 

Festiwal rozpocznie się w czwartek, 23 listopada, a  zakończy w sobotę, 25 listopada 2017 roku. Podczas trzech dni festiwalu wyemitowanych zostanie dziewiętnaście filmów, które wezmą udział w pokazach konkursowych. Widzowie zobaczą dokumenty o tematyce społecznej, historycznej, obyczajowej i religijnej. Wszystkie wyróżnia nie tylko przejmująca treść, ale także profesjonalny warsztat artystyczny.

W sobotę, po obejrzeniu dokumentu  „Ojciec Leon – bloger dusz” w reż. Krzysztofa Żurowskiego, widzowie będą mieli okazję spotkać się ze słynnym tynieckim benedyktynem – o. Leonem Knabitem. Wcześniej, w  czwartek, prof. Andrzej Musiał, operator filmowy, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi i przedstawiciel jury festiwalu poprowadzi spotkanie „Jak oglądać dokument”. W piątek  natomiast odbędzie się debata „Siła modlitwy na wielkim ekranie”, organizowana przez portal Stacja 7, która będzie wprowadzeniem do filmu „Teraz i w godzinę śmierci” w reż. Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka.

Organizatorem Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą” jest Fundacja Areopag XXI, współorganizatorem Narodowe Centrum Kultury, natomiast partnerami – m.in. Palotyńska Fundacja Misyjna Salvatti oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej „Kina z duszą”.

Na wszystkie pokazy filmowe, panele dyskusyjne i galę finałową – WSTĘP WOLNY.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.