Teatr improwizowany na Łące Leśmiana

Teatr improwizowany na Łące Leśmiana.

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, Muzeum POLIN oraz Klub Komediowy zapraszają na trzy spektakle improwizowane, których inspiracją będą fragmenty utworów literackich pisarzy żydowskich. To, co zobaczymy podczas występów, będzie tworzone na żywo przed publicznością – każdy spektakl będzie więc wyjątkowy i niepowtarzalny.

Wstęp wolny, godz. 19.00 

23 lipca 2018,  godz. 19.00  Klub Komediowy / „Wycieczki osobiste” 
Spektakl improwizowany inspirowany prozatorską twórczością Bolesława Leśmiana – mniej znaną polskiemu czytelnikowi, a dopełniającą literacki portret autora „Łąki”. Fragmenty „Przygód Sindbada Żeglarza”, „Klechd sezamowych”, „Klechd polskich” czy opowiadania „Satyr i Nimfa” będą punktem wyjściowym do działań aktorskich. Spektakl będzie wymyślany i grany ad hoc, bez wcześniejszego scenariusza ani przygotowanych bohaterów.

13 sierpnia 2018,  godz. 19.00 Klub Komediowy / Szlagworty improwizowane z Noamem Zylberbergiem
„Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „U cioci na imieninach” – szlagworty popularnych przedwojennych piosenek są znane każdemu z nas! Tego wieczoru usłyszmy muzyczne szlagiery, jednak z nowym, zaimprowizowanym a vista tekstem, zainspirowanym tytułami wierszy Bolesława Leśmiana. Przy fortepianie zasiądzie Noam Zylberberg, który zagra przeboje lat 20. i 30. XX wieku. Na scenie zobaczymy artystów występujących na co dzień w najpopularniejszych muzycznych produkcjach Klubu Komediowego. 
Czy tego wieczoru powstaną nowe, chwytliwe i wpadające w ucho szlagworty? Przyjdźcie i przekonajcie się sami, czy kilka dni później wciąż będzie je nucić…

Noam Zylberberg (Mała Orkiestra Dancingowa) śpiewa i gra na pianinie, chociaż nie jest śpiewakiem ani pianistą. Takie jest życie dyrektora orkiestry – śpiewakowi trzeba zapłacić, sobie samemu niekoniecznie. Zanim przyjechał do Polski dwa lata temu i po studiach w Jerozolimskiej Akademii Muzyki, dyrygował i aranżował w Izraelu jako nie-dyrygent i nie-aranżer. W zeszłym roku założył orkiestrę, aby przywrócić dźwięki miasta swoich przodków.

Zapraszamy na zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Edelmana. W przypadku niesprzyjającej pogody, spektakle zostaną przeniesione do budynku Muzeum POLIN.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.