Szkółka Żeglarstwa Tradycyjnego 2018

Fundacja Szerokie WodyDzielnica Wisła i Sportowa Warszawa zapraszają do udziału w projekcie Szkółka Żeglarstwa Tradycyjnego 2018. 

Projekt zakłada wprowadzenie wszystkich zainteresowanych, w podstawy żeglarstwa rzecznego. Zapoznamy się z podstawami zachowania bezpieczeństwa na wodzie, uproszczoną teorią żeglugi i prowadzenia łodzi motorowodnych i wreszcie praktyką, czyli REJSEM po WIŚLE, podczas którego będziemy prowadzić statek samodzielnie – pod okiem doświadczonych kapitanów oczywiście. Będziemy mieli okazję trzymać za koło sterowe i kierować silnikiem statku, a także napinać liny żagli czy wyznaczać kierunek żeglugi tradycyjnym sterem rufowym tzw. „drygawecką”. 

ILE TO POTRWA?

Jedne zajęcia trwają 4 godziny. W dni powszednie od 8:00 do 12:00 i od 12:00 do 16:00 a w weekendy od 11:00 do 15:00 i od 15:00 do 19:00. Każda grupa może wziąć udział w projekcie maksymalnie 3 razy. Przy czym za każdym razem poruszane będą inne aspekty rzecznej żeglugi.

W ramach całego projektu chcemy zrealizować łącznie 21 dni warsztatowych, w terminie od rozpoczęcia Szkółki tj 25-tego sierpnia do końca listopada. Nabór jest więc ciągły i otwarty a my jesteśmy elastyczni w doborze terminów realizacji warsztatów. Zapraszamy do rezerwacji terminów i kontaktu.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKÓŁCE?

W Szkółce mogą wziąć udział osoby, które są przynajmniej w wieku szkolnym, górnej granicy wiekowej nie ma! Żeby móc zarejestrować swój udział w projekcie, trzeba zgłosić grupę uczestników liczącą od 10 do 20 osób (w przypadku grup składających się z dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, na każde 10 osób, przypadać musi jeden opiekun).

Każda grupa może wziąć udział w projekcie maksymalnie 3 razy.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

1) Zbierz grupę liczącą od 10 do 20 osób (ew. + opiekunowie)
2) Wybierz termin na stronie rezerwacyjnej
https://fundacja-szerokie-wody.reservio.com/
3) w formularzu rezerwacyjnym podaj swoje imię i adres mailowy (opiekuna/lidera grupy); natomiast w polu NOTATKA: liczbę uczestników i kategorię wiekową (dzieci lub dorośli) – nie musisz podawać żadnych szczegółowych informacji.
4) zarezerwuj i poczekaj na potwierdzenie mailowe!
5) Jeśli chcesz zarezerwować miejsca dla grup mniejszych niż 10 osób. Zrób to! Będziesz musiał jednak poczekać, aż na dane zajęcia „zbierze się” przynajmniej 10 osób. Dopiero wtedy będziemy mogli potwierdzić Twoją rezerwację.

Pamiętaj, że każda grupa może wziąć udział w projekcie maksymalnie 3 razy.

Po rezerwacji otrzymasz maila potwierdzającego od Koordynatora Projektu, z którego dowiesz się jak przygotować swoją grupę do Szkółki.

PROGRAM SZKÓŁKI:

Dla każdej zainteresowanej grupy przygotowaliśmy 3 dniowy program warsztatowy. Nie musisz jednak rezerwować od razu 3 terminów dla swojej grupy. Możesz zazerwować 1 lub 2 na próbę i zobaczyć czy Wam się spodoba 😉

Dzień Pierwszy: „o Wiśle, łodziach i bezpieczeństwie na wodzie” oraz REJSY motorowodne

Dzień Drugi: „historia i teoria żeglowania po rzece” oraz REJSY pod żaglami.

Dzień Trzeci: Samodzielna żegluga statkiem pod okiem doświadczonego kapitana.

NA CZYM BĘDZIEMY PŁYWAĆ?

Rejsy odbywać się będą na komfortowych i obszernych łodziach wiślanych o powierzchni pokładu ponad 40m2, z zabudowaną częścią do ochrony przed słońcem lub deszczem o powierzchni 20m2. Łodzie są rekonstrukcjami tradycyjnych GALARÓW KRAKOWSKICH, popularnych na Wiśle w XVII wieku (okresie rozkwitu wiślanej żeglugi). Łodzie wyposażone są w 9 metrowe maszty z ożalglowaniem rejowym o powierzchni prawie 40m2 oraz w odpowiednie dla takich jednostek silniki. Na pokładzie będą znajdować się wszelkie potrzebne urządzenia i środki bezpieczeństwa (kapoki dla uczestników, koła ratunkowe, gaśnice itd)

JAK SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?

W razie pytań możesz też skontaktować się z Koordynatorem Szkółki, telefonicznie pod numerem: 534721604 lub napisać nam maila na adres: szerokiewody.fundacja@gmail.com

JAK DO NAS DOJECHAĆ?

Zajęcia zaczynają się w Porcie Czerniakowskim w klubie PTTK „Rejsy” przy budynku bosmanatu (niebieski budynek). Wjazd na teren Portu od strony Wisłostrady – kierunek Żoliborz, na wysokości Cudu nad Wisłą, Pomnika Saperów i zabudowań WTW. W pobliżu przystanek autobusowy linii 185 o nazwie „Torwar”.

DLACZEGO JEST ZA DARMO?

Projekt Szkółka Żeglarstwa Tradycyjnego realizowany jest przez Fundację Szerokie Wody, dzięki współfinansowaniu przez Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy w ramach programu Aktywnie nad Wisłą.

źródło: materiały prasowe
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.