Światowy Dzień Uchodźcy. Warszawa oczami uchodźcy

Fot. Muzeum Polin

Światowy Dzień Uchodźcy.

20 czerwca to Światowy Dzień Uchodźcy. Włączając się w jego obchody, zapraszamy wraz z Fundacją Ocalenie na spacer przygotowany przez Jean-Philippa Masemo-Muladika, uchodźcę mieszkającego w Warszawie.

Spacer pozwoli spojrzeć na miasto z nowej perspektywy i wspólnie poszukać odpowiedzi na pytania: Jakie są warunki życia uchodźców w Polsce? Jak wyglądają w porównaniu
z warunkami w innych krajach europejskich? Czy Polska jest krajem gościnnym? Gdzie znajdują się organizacje pozarządowe wpierające uchodźców i uchodźczynie? Czy w Warszawie można odnaleźć fragment Kinszasy?

Miejsce startu spaceru: 20 czerwca, godz. 18.00 pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Al. Jerozolimskich przy zegarze słonecznym (naprzeciw wejścia do Kinoteki)

Spacer prowadzony będzie po francusku z tłumaczeniem na język polski. Miejsca, które będziemy odwiedzać mają bariery dla osób poruszających się na wózkach.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoś się: http://bit.ly/2rH9J1D

Jean-Philippe Masemo-Muladika pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga, z prowincji Bandundu. Był dyrektorem organizacji pozarządowej Reseau des Acteurs de Development Durable du Congo “Radduc”, pracował w wielu projektach z zakresu pomocy humanitarnej (Handicup International, Fraternite International des Prisons) oraz przy projektach logistycznch i jako prelegent. 10 miesięcy temu przyjechał do Polski, uciekając przed prześladowaniami w swoim kraju. Aktualnie mieszka w Warszawie.

Więcej informacji – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*