Ruszają konsultacje społeczne dotyczące placu Powstańców Warszawy

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Ruszają konsultacje społeczne dotyczące placu Powstańców Warszawy.

Jak wziąć udział w konsultacjach?
Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w partycypacyjnym projektowaniu docelowej wizji placu Powstańców Warszawy.

Jaki plac będzie atrakcyjny dla odwiedzających? Jak powinien być zorganizowany ruch na placu: dla pieszych, rowerzystów, komunikacji miejskiej oraz  dla indywidualnych samochodów? Jak kształtować architekturę placu, by nawiązać do jego historii i umiejętnie łączyć ją z tym, co nowe? Odpowiedzi na te pytania, a finalnie koncepcja zagospodarowania zostaną wypracowane w trakcie warsztatów z udziałem architektów, urzędników miejskich i mieszkańców.

W ramach przygotowań warsztatów o przyszłości placu, w sobotę, 25 listopada, o godz. 12.00, zapraszamy na spacer z varsavianistą Dariuszem Bartoszewiczem. Zbiórka w holu Hotelu Gromada, Dom Chłopa (pl. Powstańców Warszawy 2).
Swoje pomysły można również wysłać na adres konsultacje@um.warszawa.pl. Uwaga! Termin przyjmowania zgłoszeń przesłanych drogą elektroniczną mija w czwartek, 30 listopada.

Harmonogram warsztatów:
Sobota, 2 grudnia
w godz. 11.00 – 13.00 – spacer badawczy po pl. Powstańców Warszawy (zbiórka przy wejściu głównym do budynku Narodowego Banku Polskiego).
Wszystkie poniżej wymienione sesje warsztatowe, studio otwarte z punktem konsultacyjnym oraz prezentacja końcowa odbędą się w siedzibie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79 (sala na parterze). Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy.

Poniedziałek, 4 grudnia 2017
w godz. 17.00 – 18.00  –  otwarcie warsztatów (wprowadzenie)
w godz. 18.00 – 20.30  – sesja warsztatowa: Jaki plac?
Na uczestników czeka praca warsztatowa przy stołach wraz z ekspertami i przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy;

Wtorek, 5 grudnia 2017
w godz. 14.00 – 18.00 – studio otwarte dla chętnych na wspólną pracę projektową (punkt konsultacyjny);

Środa, 6 grudnia 2017
w godz. 18.00 – 20.30 – sesja warsztatowa w oparciu o koncepcję wstępną, następnie prezentacja wstępnej koncepcji, dyskusja i praca warsztatowa przy stołach wraz z ekspertami i przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy;

Czwartek, 7 grudnia 2017
w godz. 14.00 – 18.00 – studio otwarte dla chętnych na wspólną pracę projektową (punkt konsultacyjny);

Piątek, 8 grudnia 2017
godz. 18.00 – 20.00 – prezentacja koncepcji końcowej placu Powstańców Warszawy, będącej wynikiem prac warsztatowych, dyskusja oraz wystawa.

Wszystkie sesje warsztatowe, studio otwarte z punktem konsultacyjnym oraz prezentacja końcowa odbędą się w biurze architektury i planowania przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79 (sala na parterze).

Nie obowiązują zapisy. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny!
Szczegółowe informacje jak wziąć udział w konsultacjach dostępne są tutaj. 

Wyślij swoje pomysły na temat placu Powstańców Warszawy do 30 listopada 2017 na konsultacje@um.warszawa.pl

Plac Powstańców Warszawy zmienił się nie do poznania podczas budowy II linii metra – przestrzeń została uporządkowana, więcej miejsca przeznaczono dla pieszych i rowerzystów, pojawiła się mała architektura. Dzięki realizacji projektów wybranych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego, na placu przybyło zieleni ulicznej. Pojawiły się także trampoliny i instrumenty uliczne. Teraz tę przestrzeń czekają kolejne zmiany.

https://www.facebook.com/events/306769716486948/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.