Premiera: Reprywatyzacja warszawska byli urzędnicy przerywają milczenie

Premiera: Reprywatyzacja warszawska byli urzędnicy przerywają milczenie.

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu drugą pozycję z serii#ArbitrorFakty – rozmowę Patryka Słowika z Marcinem Bajko i Jerzym Mrygoniem o „warszawskiej reprywatyzacji”.

Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz zmuszała podległych sobie urzędników do popełniania przestępstw? Czy prezydent Warszawy wpływała na wydawanie decyzji reprywatyzacyjnych? Dlaczego chciała zlikwidować szkoły w centrum stolicy? Na czym polegała reprywatyzacyjna afera adwokacka? Skąd urzędnik wydający decyzję w sprawie zwrotu słynnej Chmielnej 70 wziął pieniądze na zakup pensjonatu w Zakopanem? 

Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi znajdą Państwo w tej książce.

13 listopada 2017, godz 18:00

Miejsce: Kawiarnia-Księgarnia Radio Telewizja ul. gen. Andersa 29, 00-159 Warszawa

Opowiadają:

Marcin Bajko – rocznik 1971 r. Absolwent Liceum im Stefana Batorego w Warszawie, prawnik po Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Z administracją publiczną związany jeszcze na studiach, kiedy pracował w ówczesnym Urzędzie Rady Ministrów w zespole powołanym dla przygotowania reformy powiatowej, za rządów Hanny Suchockiej. Następnie zarządzający projektami w powołanej przez Skarb Państwa Fundacji na rzecz Rozwoju Administracji Publicznej a po zakończeniu jej programów pomocowych, rozpoczął działalność gospodarczą obejmującą doradztwo, szczególnie w zakresie zamówień publicznych i unijnych środków pomocowych. Dla samorządu warszawskiego pracował począwszy od Starostwa Powiatu Warszawskiego, jako zastępca dyrektora Biura Prawnego. Po reformie samorządowej z 2003 r. w ramach Biura Gospodarki Nieruchomościami, początkowo jako zastępca dyrektora, poprzez pełnienie obowiązków dyrektora i funkcji dyrektora. Obecnie prowadzi własną działalność konsultingową.

Jerzy Mrygoń rocznik 1974 r. w Warszawie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, radca prawny. Pracę urzędnika rozpoczął w czasie studiów jako stażysta w Urzędzie Rady Ministrów. Po stażu kontynuował pracę w administracji publicznej. Ostatnie miejsce zatrudnienia: Urząd m. st. Warszawy, na stanowisku p.o. Zastępcy Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami

Pyta:

Patryk Słowik – prawnik, dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej”. Laureat prestiżowej nagrody Grand Press w 2016 r. O reprywatyzacji pisał, zanim zaczęła ona trafiać na czołówki wszystkich mediów. W ostatnich tygodniach sensację wzbudził jego tekst o nieprawidłowościach przy wydawaniu decyzji reprywatyzacyjnych pt. „Warszawa. Miasto duchów”. Jako pierwszy ujawnił założenia ustawy reprywatyzacyjnej, nad którą pracuje obecnie Ministerstwo Sprawiedliwości.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.