Pomnik Feliksa “Papy” Stamma. Wiemy jak będzie wyglądał

UDOSTĘPNIJ
  • 2
  •  
  •  
  •  

Pomnik Feliksa “Papy” Stamma.

W dniu 25 września 2017 roku w Klubie Olimpijczyka i siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyły się obrady jury budowy Pomnika Feliksa Stamma w Warszawie. Skład jury reprezentowały wybitne osobistości i autorytety świata kultury, sportu i biznesu. Po burzliwych obradach jury jednogłośnie wskazało zwycięzcę, którym został Lubomir Grigorov – młody artysta z Bułgarii. 

Zwycięski projekt pomnika wykonany przez Lubomira Grigorova.

Drugie miejsce uzyskał Michał Pronobis z Kielc.

Trzecie miejsce przypadło Aremowi Dmytrenko z Warszawy.

Każdy Polak będzie mógł stać się budowniczym pomnika poprzez wykupienie cegiełki charytatywnej, którą przygotowała Fundacja im. Feliksa Stamma. Cegiełki są w różnych nominałach ( 5 wersji w 5 kolorach). 

Prawnuczka Stamma nie poprzestaje na pomniku, idzie za ciosem korując się dewizą, że: “Niemożliwe nie istnieje” wierzy, że obok pomnika powstanie aleja gwiazd wychowanków legendarnego trenera: Jerzego Kuleja, Józefa Grudnia, Mariana Kasprzyka, Leszka Dorogosza, Zbigniewa Pietrzykowskiego i wielu innych Mistrzów boksu, która prowadzić bedzie do już otwartego pierszego w Polsce Muzeum Boksu im. Feliksa Stamma w Hali Gwardii.

Pomnik stanie w samym sercu Warszawy nieopodal Hali Gwardii przy Al. Jana Pawła II.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.