Pokaz filmu “Wypełnić pustkę” w ramach obchodów XXI Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim

UDOSTĘPNIJ
  • 2
  •  
  •  
  •  

W niedzielę, 21 stycznia 2018 roku w muzeum Polin odbędzie się pokaz filmu “Wypełnić pustkę” w ramach obchodów XXI Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim.

Film “Wypełnić pustkę” w reżyserii Ramy Burshtein to poruszająca opowieść o dojrzewaniu do miłości, osadzona w świecie chasydów. Pokaz filmu odbywa się w ramach obchodów XXI Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Muzeum POLIN przygotowało z tej okazji specjalne wydarzenia. 

Siostra 18-letniej Shiry umiera, pozostawiając męża i kilkumiesięczne niemowlę. Żeby zatrzymać dziecko przy rodzinie, społeczność decyduje się wydać Shirę za jego ojca.

Życie “charedim” (bogobojnych Żydów) ukazane jest w filmie z niezwykłej i rzadkiej perspektywy – przez reżyserkę należącą do tej społeczności. Rama Burhstein proponuje spojrzenie na religię i tradycję nie jak na krępujące więzy, ale przestrzeń, w której kobieta może znaleźć spełnienie. “Wypełnić pustkę” otrzymał m. in. Nagrodę Izraelskiej Akademii Filmowej dla najlepszego filmu fabularnego oraz za najlepszą rolę kobiecą.

Po projekcji odbędzie się rozmowa z rabinem Szalomem Stamblerem i jego żoną Diną Stambler z ruchu chasydzkiego Chabad Lubawicz. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Magdziak-Miszewska.

21 stycznia 2018, godz. 15:00

Muzeum Polin, ul. Anielewicza 6, audytorium

Wstęp wolny
http://www.polin.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.