“Ostatni w Aleppo”. Kupując bilet na film wspierasz PAH w Syrii

“Ostatni w Aleppo”.

Film Ferasa Fayyada wchodzi do kin 30 czerwca 2017 roku. Złotówka z każdego sprzedanego biletu będzie przeznaczona na działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii.

Pięć lat od rozpoczęcia wojny w Syrii mieszkańcy opustoszałego i zniszczonego Aleppo, kiedyś największego syryjskiego miasta, przygotowują się na oblężenie. Khalid, Subhi i Mahmoud, główni bohaterowie filmu „Ostatni w Aleppo”, to członkowie Białych Hełmów, czyli tzw. Syryjskiej Obrony Cywilnej, składającej się na zwykłych ludzi, pomagających ofiarom bombardowań. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. istnień, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami.

W filmie Ferasa Fayyada poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała wojna, ale również osobistą historię zwykłych ludzi, którzy stają się prawdziwymi bohaterami masowej ludzkiej tragedii rozgrywanej na oczach całego świata.

„Ostatni w Aleppo” otrzymał aż cztery nagrody na 14. edycji festiwalu Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, w tym Grand Prix – Nagrodę Banku Millennium, Nagrodę Dokumentalną Warszawy, przyznawaną przez publiczność, Grand Prix Miasta Gdyni i Art Doc Award Bydgoszcz. „Ostatni w Aleppo” otrzymał także główną nagrodę w Konkursie Światowych Filmów Dokumentalnych Festiwalu Filmowego Sundance.

☞ Tadeusz Sobolewski o filmie “Ostatni w Aleppo”: Nie sposób uniknąć tego porównania: to są zdjęcia z powstania warszawskiego.

☞ Wybierając się do kina na film „Ostatni w Aleppo”, wspomożesz działania PAH w Syrii. Złotówka z każdego sprzedanego biletu będzie przekazana na wsparcie działań PAH w tym rejonie.

Więcej o filmie: https://www.againstgravity.pl/films/ostatniw-aleppo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*