Ogólnopolskie warsztaty dla rodzin/opiekunów „Wszystko, co warto wiedzieć o zaburzeniach odżywiania”

Klinika Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania oraz Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii mają zaszczyt zaprosić do udziału w Ogólnopolskich Warsztatach dla Rodzin/Opiekunów „Wszystko, co warto wiedzieć o zaburzeniach odżywiania”, które odbędą się w dniu 31.10.2017r. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Zapraszamy na serię wykładów dotyczących najważniejszych zagadnień złożonej problematyki zaburzeń odżywiania prowadzonych przez autorytety kliniczne i naukowe, które pozwolą Państwu na zrozumienie mechanizmów choroby tak, aby skutecznie wspierać swoich najbliższych na drodze do wyzdrowienia.

Mamy nadzieję, że program spotka się z Państwa życzliwością, a warsztaty staną się kolejnym szerokim forum wymiany doświadczeń.

PROGRAM WARSZTATÓW

09:00 – 09:15 Rejestracja uczestników
09:15 – 09:30 Rozpoczęcie warsztatów – prof. Katarzyna Kucharska

09:30 – 10:30
WSZYSTKO CO WARTO WIEDZIEĆ O ZABURZENIACH ODŻYWIANIA: etiologia zaburzeń odżywiania; mity i fakty, terapia – prof. Katarzyna Kucharska 

10:30 – 11:30
ZABURZENIA NATURY PSYCHICZNEJI SOMATYCZNEJ jako konsekwencja zaburzeń odżywiania – dr Agnieszka Piróg-Balcerzak

11:30 – 12:30
PROFILAKTYKA ZABURZEŃ ODŻYWIANIA –prof. Barbara Remberk
12:30 – 13:00
Lunch

13:00 – 14:00
ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA. Przygotowanie planu żywieniowego – mgr Emilia Kot

14:00 – 15:00
RELACJE RODZINNE/TERAPIA RODZINNA– dr n. med. Cezary Żechowski
15:00 – 15:30 Panel dyskusyjny 

15:30 Zakończenie warsztatów – uwagi końcowe – Prof. Katarzyna Kucharska

Wstęp wolny

Prelegenci

dr hab. n. med. Katarzyna Kucharska, Prof. nadzw. IPiN – Kierownik Kliniki Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; Master Practitioner for EatingDisorders and Obesity, Honorary Senior Lecturer Hull York MedicalSchool;założyciel i kierownik Specjalistycznego Centrum Leczenia Zaburzeń Odżywiania w NE Lincolnshire, Wielka Brytania; opiekun i główny wykonawca wielu projektów naukowych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; autorka i współautorka licznych publikacji polskich i zagranicznych.

dr hab. n. med. Barbara Remberk- Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; Konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dziecięcej.

dr n. med. Agnieszka-Piróg-Balcerzak – Adiunkt w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.Specjalista Psychiatra.Specjalista psychiatra dzieci i młodzieży 

mgr Emilia Kot – dietetyk i psycholog. Absolwentka studiów I i II stopnia na kierunku Dietetyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz studiów magisterskich na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Dietetyk Kliniki Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania IPiN. Zaangażowana w realizację szeregu projektów naukowych dotyczących pacjentów z zaburzeniami odżywiania i pacjentów z zaburzeniami osobowości.

dr n. med. Cezary Żechowski -jest cenionym specjalistą w dziedzinie psychiatrii. Specjalizuje się też w psychoterapii psychoanalitycznej dzieci i młodzieży. Należy do Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy Rodzin i Par. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Neuropsychoanalitycznego. Do 2010 roku pracował w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Pełni funkcję adiunkta w Katedrze Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Cezary Żechowski założył Instytut Badań nad Więzią i Relacjami Społecznymi „Klinika”. Jest wykładowcą między innymi na Uniwersytecie Warszawskim i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest też twórcą i współtwórcą dużej ilości publikacji naukowych, poświęconych tematowi psychiatrii.

Kiedy: 31.10.2017

Wstęp jest bezpłatny! 
Zainteresowanych Państwa prosimy o zgłaszanie uczestnictwa na adres e-mail: akoson@ipin.edu.pl

https://www.facebook.com/events/1186471341454574/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.